Унаслідок повномасштабного вторгнення російського агресора кожен із нас ще більше відчув себе українцем, усвідомив приналежність до справжньої національної спільноти із світовим визнанням. Ми намагаємось чітко ідентифікувати себе з усім українським: мовою, традиціями, культурою та історією. Війна стала потужним поштовхом для переважної більшості українців остаточно попрощатися із радянським минулим, яке російська пропаганда використовує для досягнення своїх безглуздих цілей. А ще війна стала поштовхом для переосмислення поглядів українців стосовно пам’ятних дат, які також мають ідеологічний радянський підтекст.
Тепер для нас 8 і 9 травня стали особливими датами – Днем пам’яті та примирення (пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між її країнами-учасниками) та Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Міжнародним Днем Європи. У ці дні ми вшановуємо пам'ять усіх українців, які віддали у минулій і нинішній війнах своє життя. Щороку ми згадуємо про Другу світову війну, як найбільш криваву і жорстоку в історії людства. Тоді гітлерівські нацисти чинили геноцид україського народу, жертвами якого стали щонайменше 50 мільйонів людей різних національностей. За різними історичними даними загальна кількість людських жертв варіюється від 50 до 85 мільйонів, із яких від 8 до 10 мільйонів – українці. Тепер путінські рашисти повторюють геноцид ще в більш жорстокій і цинічній формі.
8 травня відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятних знаків, меморіалів та братських могил Другої світової війни, а також до могил загиблих воїнів-захисників у зоні АТО/ООС у місті Хоролі та старостинських округах. Вшанували пам'ять наших співвітчизників – захисників Батьківщини минулого й сучасності представники місцевої влади, першого відділу Лубенського районного ТЦК та СП, старости, рідні загиблих в російсько-українській війні та громадські активісти. Разом із рідними загиблих у зоні АТО/ООС та в ході повномасштабної російсько-української війни відвідали на кладовищах могили бійців Андрія Корни, Андрія Деребченка, Євгенія Живенка, Сергія Сергієнка та Сергія Берези. Відвідали єдиного на Хорольщині ветерана Другої світової війни – Івана Степановича Демченка, подякувавши за героїчний подвиг у боротьбі з німецькими окупантами.
Ми пам'ятаємо жахи військового лихоліття з розповідей наших дідів-прадідів, а сьогодні особливо усвідомлюємо ціну людського життя і значення миру. З уроків історії ми пам'ятаємо, що перемагає той, хто захищає рідну землю. Тож нехай ця пам'ять мотивує до боротьби з ворогом та робить нас сильнішими, щоб знову здобути Перемогу. Ми не можемо програти у цій війні, бо для нас це боротьба за свободу, суверенітет, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій сусідньої країни-монстра.
Хай мир і злагода запанують на нашій землі! Вічна пам’ять загиблим, низький уклін живим захисникам! Пам’ятаймо і перемагаймо!