Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

послуги водовідведення стоків м&sup комунсервіс» тарифу споживачів централізованого централізоване також продуктів транспортування харчування» тарифів завод хорольський розрахунків україни витрати
Повідомлення КП "Комунсервіс" про наміри здійснити зміну діючого тарифу на централізоване водовідведення на 2021 рік
2021-03-05

ПОВІДОМЛЕННЯ

комунального підприємства «Комунсервіс» про наміри здійснити зміну діючого тарифу на централізоване водовідведення у 2021 році 

На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року №130 КП «Комунсервіс» доводить до відома споживачів, що має намір підвищити тарифи на централізоване водопостачання.

Формування тарифу здійснюється відповідно до річного плану ліцензійної діяльності підприємства, економічно обґрунтованих планованих витрат, техніко-економічних розрахунків, розрахунків з урахуванням ставок податків і зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді, керуючись постановою  Кабінету Міністрів України від 03.04.2019р. №291 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року №869» та наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №239 від 12.09.2018р. «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення».

На сьогоднішній день на підприємстві діє тариф на послугу з централізованого водовідведення введений в дію з 01.04.2017 р. згідно рішення виконавчого комітету Хорольської міської ради від 21.02.2017 р. №23 “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 30.12.2016 р. №312 «Про встановлення тарифу на послуги з централізованого водовідведення та механізм їх надання в м. Хорол Полтавської області»», в розмірі 11,69 грн. за 1 м³ з ПДВ для всіх груп споживачів, який складається з трьох складових:

- послуги з очистки стоків ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» – 5,34 грн. за 1 м³;

- послуги з перекачки каналізаційною насосною станцією по вул. Берегова, 72 – 4,36 грн. за 1 м³;

- послуги з транспортування стоків каналізаційною мережею міста Хорол – 1,99 грн. за 1 м³.

Діючий тариф не забезпечує в повній мірі стовідсоткове відшкодування витрат з надання послуги з централізованого водовідведення, які за звітний період 2020 рік по підприємству склали 1 850,67 тис. грн. без ПДВ (з яких витрати на перекачку та транспортування стоків – 1 162,13 тис. грн. та очистка стоків – 685,54 тис. грн.)

За результатами фінансово-господарської діяльності КП «Комунсервіс» за 2020 рік отримало збитки від здійснення основної діяльності, а саме  - з  послуги централізованого водовідведення 499,3 тис. грн.

Невідповідність діючих тарифу на послугу з водопостачання їх реальній собівартості тягне за собою нестачу обігових коштів, що надходять від реалізації наданих послуг.

Враховуючи те, що ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» та ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання» передбачається затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення не нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, виникла необхідність у встановлені тарифів на вищевказані послуги. КП «Комунсервіс» пропонує розмір єдиного тарифу на послуги водовідведення 32,32 грн/куб.м. з ПДВ, який складається з двох складових:

послуги з очистки стоків ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»  19,60 грн. за 1 м³;

послуги з перекачки  та транспортування стоків КП «Комунсервіс»  12,72 грн. за 1 м³.

 

Основними чинниками зростання фактичної собівартості даного виду послуг є:

  1. однією з основних та невід’ємних складових тарифу на централізоване водовідведення є очищення стічних вод іншими суб’єктами господарювання, а саме ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів  харчування», яким КП «Комунсервіс» від споживачів послуги з централізованого водовідведення щомісячно перераховує в середньому 68,9 тис. грн. згідно з показами лічильника вартістю 5,34 з ПДВ за 1 м³ стоків. На сьогодні ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів  харчування» подав розрахунки вартості очистки стоків за 1 м³ – 19,60 грн. з ПДВ., що  при плановій річній кількості стоків 154,8 тис. м³ – витрати на очищення стоків складуть 3 034, 08 тис. грн. з ПДВ.
  2. зріс мінімальний прожитковий мінімум, що у чинному тарифі становив 1921,00 та у відповідності до статті 7 ЗУ «Про державний бюджет на 2021 рік» становить з 1 січня 2021 року 2 270,00 грн. Також керуючись рішенням вісімдесятої сесії сьомого скликання Хорольської міської ради «Про передачу КП «Комунсервіс» в користування насосної станції», до штату працівників КП «Комунсервіс» було прийнято 4 машиністів каналізаційної насосної станції. Річний фонд оплати праці у 2021 році планується у розмірі 792,0 тис. грн.;
  3. за умови зростання заробітної плати – зростає і обов’язковий соціальний внесок, що у плановому тарифі становить 174,2 тис. грн.;
  4. зросла вартість електроенергії, у діючому тарифі становила 2,43544 грн. за кВт без ПДВ, на 31.01.2021 рік вартість активної електроенергії становить 2,7767790 грн. без ПДВ (ріст на 14%). Попри зростання ціни за електроенергію – обсяг транспортованих стоків становив у 2020 році 154,8 тис. м³ більший від діючого на 10,3 тис. м³, що також впливає на зростання витрат з електроенергії. Витрати на електроенергію заплановані у сумі 182,6 тис. грн.;
  5. Заплановано також інші прямі матеріальні витрати, які необхідні для забезпечення технологічного процесу та які безпосередньо віднесені на обслуговування каналізаційної насосної станції по вул. Берегова, 72 та існуючої каналізаційної мережі протяжністю 16,8 км у розмірі 168,7 тис. грн..

Прохання до всіх споживачів вчасно повідомляти показники лічильника (до першого числа кожного місяця) та в повному обсязі розраховуватись за спожиті послуги.

За більш детальною інформацією, а також зауваження та пропозиції від фізичних, юридичних осіб та їхніх об‘єднань приймаються протягом 14 календарних днів з моменту публікації на адресу КП «Комунсервіс»: м. Хорол, вул. Шевченка, 33а та за тел. 33-1-81; 33-6-83 або на електронну пошту: [email protected]

 

Економічні розрахунки: структура тарифу на централізоване водовідведення КП "Комунсервіс" на 2021 рік – завантажити.

Оголошення
     
Повідомлення про результати громадського обговорення про перейменування топонімів

Звіт про результати проведення громадського обговорення щодо перейменування населених пунктів Хорольської міської територіальної громади (село Новоіванівка, село Бригадирівка, село Червоне)

     
     
Повідомлення про взяття на облік безхазяйного майна

Виконавчий комітет Хорольської міської ради повідомляє про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна , що знаходиться за адресою: вул.Лісна, будинок 18, с.Лісянщина, Лубенського р-ну, Полтавської обл.

     
     
До уваги землекористувачів та землевласників Хорольської міської територіальної громади!

До уваги землекористувачів та землевласників, фізичних та юридичних осіб різних форм власності! До вашої уваги пропонується до розгляду Положення щодо встановлення розміру ставок орендної плати за користування земельними ділянками на території Хорольської міської територіальної громади.

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.1 Травня, №4 тел./факс: (05362)33-3-44 (гаряча лінія) E-mail: [email protected]