8 та 9 травня – знаменні дати, які стали новим символом пам’яті й примирення та відзначаються в європейському дусі. Капітуляція нацистської Німеччини – подія 78-річної давнини, яку прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом. Цей день покликаний нагадати всій світовій спільноті про наслідки кровопролитної війни.
У ці жалобні дні ми вшановуємо пам’ять всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років – борців із нацизмом та жертв серед мирного населення.
Цьогоріч День пам’яті та примирення Україна вдруге відзначає в умовах повномасштабного вторгнення, яке розпочала росія – сусідня країна-терорист. Сучасна війна, як і Друга світова, супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва російської федерації.
Віроломне вторгнення нацистів розпочалося внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. Обидва тоталітарні режими вчинили геноцид на українській землі, зробили чимало злодіянь проти людяності.
Відзначенням цих пам’ятних дат ми підтверджуємо своє прагнення доєднатися до європейської традиції увіковічення перемоги у Другій світовій війні. Ці дні стали передусім застереженням для усього цивілізованого світу, а не тріумфом переможців над переможеними.
Шануймо світлу незгасну пам’ять героїв і жертв Другої світової та сучасної російсько-української воєн. Перемогли в тій, переможемо і в цій війні!
З повагою – міський голова Сергій Волошин!
Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам'яті до Дня пам'яті та примирення "Застереження, а не тріумф переможців над переможеними" – завантажити.