Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Полтавська ОВА

Сайт Президента України

Полтавський обласний центр зайнятості

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

років жертв народу голодомор голодомору українського україни українців штучних голодів історії голодом заходів геноциду проведено масових листопада трагедія внаслідок мі
Ми пам’ятаємо, світ визнає!
2023-11-24

Щороку в четверту суботу листопада Хорольська міська територіальна громада разом з Україною вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цьогоріч День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. З нагоди пам’ятної дати – 90-х роковин Голодомору в місті Хоролі та старостинських округах відбулося покладання квітів до місць поховань жертв голодомору та пам’ятних знаків за участі представників влади, працівників міської ради та активу громадськості. 

У рамках жалобних заходів проведено низку тематичних інформаційно-просвітницьких меморіальних заходів. Зокрема, у Хорольському краєзнавчому музеї організовано тематичну експозицію «Трагедія незнищеної волі» та проведено змістовну науково-пізнавальну екскурсію сторінками історії тих буремних часів для учнівської молоді громади. Метою проведеного заходу було гідне вшанування пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховання в дітей особистісних рис громадянина та патріотизму, формування їх бережного ставлення до історії своєї країни. 

Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. Лише по Хорольській громаді за офіційними даними внаслідок катувань голодом померло в страшних муках 3138 земляків. Реальна кількість жертв та масштаби трагедії досі достеменно невідомі. У 2006-му Законом України Голодомор 1932-–1933 років визнаний геноцидом Українського народу. Упродовж 2022-2023 років Голодомор, як явище геноциду українського народу, визнали 17 національних парламентів, ПАРЄ та Європейський парламент.

Від винищення українців наймасштабнішим голодомором, керованим з москви, відділяє дев’ять десятків років. Майже півтора з них наша країна немислимою ціною протистоїть повномасштабному нападу росії. Саме сучасний період російсько-української війни страшний числом жертв сформував для цивілізованого світу пришвидшений запит на правдиву інформацію про історію взаємин країни-агресорки та України в минулому.

Голодомор 1932-33 років був свідомим актом геноциду, здійсненим осатанілим сталінським режимом проти українського народу. Російська агресія має безпосередній зв’язок із подіями дев’яносторічної давнини. Це був злочин, жертвами якого стали мільйони українців лише через те, що вони були українцями. І Голодомор – не просто трагедія для України. Це також попередження про те, що станеться, якщо ми втратимо свободу.

Сучасне покоління українців має бути єдним і докласти максимум зусиль, аби остаточно зупинити агресора і геноцид українського народу.

Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!

 

Автор: Ірина ГРИГОРАШ

 


   

Оголошення
     
Повідомлення про кандидатів на заміщення посади

28 лютого 2024 року відбулося І засідання конкурсної комісії на заміщення посади керівника Мусіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області.

     
     
Повідомлення про скликання виконавчого комітету

29 лютого 2024 року о 10-00 год. відбудеться третє позачергове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.1 Травня,4

     
     
Повідомлення про проведення конкурсу

Інформаційне повідомлення про проведення конкурсного відбору суб’єкту оціночної діяльності, який здійснюватиме оцінку об’єктів оренди

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.1 Травня, №4 тел./факс: (05362)33-3-44 (гаряча лінія) E-mail: [email protected]