Захист водних біоресурсів у природному середовищі від протиправних посягань
Від 1 квітня 2024 на водоймах Полтавщини діє весняно-літня заборона на риболовлю. У період нересту ловити рибу заборонено з метою збереження запасів водних біоресурсів.
З метою збереження та збільшення чисельності водних біоресурсів у природному середовищі, їх біологічного різноманіття, що є одним із завдань держави, правоохоронцями продовжується системна робота щодо виявлення та притягнення браконьєрів до кримінальної відповідальності за фактами незаконного зайняття рибним промислом (ст. 249 КК України), вилучення заборонених знарядь лову, а також відшкодування завданих державі збитків.
В порівнянні з минулими роками, кількість кримінально протиправних діянь, що заподіяло істотної шкоди довкіллю внаслідок незаконного зайняття рибним промислом, на території Хорольської територіальної громади зменшилась, проте такі факти ще мають місце.
Так, з квітня 2024 по даний час відділенням поліції №2 (м.Хорол) Головного управління Національної поліції в Полтавській області зареєстровано 2 кримінальних правопорушення за ст.249 ( «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом») Кримінального кодексу України, за процесуального керівництва прокурорів Хорольського відділу Лубенської окружної прокуратури 2 особам повідомлено про підозру, 2 обвинувальних акта передано до суду. Загальна сума шкоди, заподіяної рибним браконьєрством навколишньому природному середовищу Хорольської територіальної громади, встановлена в сумі 65 тис. грн., з яких 32 тис.грн. вже відшкодовано до бюджету.
За незаконне зайняття рибним промислом санкцією ст. 249 Кримінального кодексу України в залежності від розміру завданої шкоди довкіллю та способу незаконного вилову передбачено покарання у виді штрафу від однієї до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 17000грн. до 51000грн.), обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.
Хорольський відділ Лубенської окружної прокуратури