Якщо ви студент і хочете працювати.
Відповідно до статті 43 Конституції України кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Якщо Ви студент, маєте бажання і вільний час для трудової діяльності, то, незалежно від форми Вашого навчання, роботодавець може прийняти на роботу. Такі працівники мають ті ж самі права і обов’язки, що й інші, але існують деякі нюанси при працевлаштуванні.
Право студентів вищих навчальних закладів на трудову діяльність у позанавчальний час закріплено в п. 3 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII.
Початок трудових відносин студента розпочинається з укладання трудового договору в письмовій або усній формах – в залежності від віку працівника.
Приймають студента, навіть якщо форма навчання денна, тільки на основне місце роботи, при умові, що він не працює за основним місцем роботи в іншого роботодавця.
Роботодавець може встановити випробний строк, що регулюється ст. 26 КЗпП, в якій є перелік осіб, яким не може бути встановлено випробування при прийнятті на роботу. Також для працюючих студентів встановлюється тривалість робочого часу в залежності від віку та наявності вільного від навчання часу.
Записи про трудову діяльність студента на підприємстві заносяться до трудової книжки відповідно до наказів про прийняття та звільнення.
Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланням: завантажити.