Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

тварин хвороби буйволів україни метою ветеринарної проводити захворювання профілактики медицини органів числі збудника розділу через господарстві засобами комах повідомити пі
Держпродспоживслужба інформує: заразний вузликовий дерматит, боротьба та профілактика
2020-06-10

Головне управління Держпродспоживслужби (Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів) попереджає населення про небезпеку заразного вузликового дерматиту ВРХ та інформує про основні заходи його профілактики й попередження епідемічних ускладнень. Заразний вузликовий дерматит (ЗВД) – це контагіозне інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи, набряками підшкірної клітковини та внутрішніх органів, утворенням шкіряних вузлів (горбочків), ураженнями очей та слизових оболонок органів дихання, розмноження та травлення.

На ЗВД хворіють велика рогата худоба, косулі, олені, буйволи та деякі види диких жуйних тварин. Високопродуктивні тонкошкірі європейські породи ВРХ є більш сприйнятливими до захворювання та мають гострий перебіг хвороби.

Джерелом збудника ЗВД є хворі тварини, основний шлях передачі механічний – членистоногими комахами, у тому числі кровососами – комарами, мухами жигалками тощо.

Поширення ЗВД відбувається стрибкоподібно – на значні відстані (до 50-100 км) через переносників, безконтрольне переміщення тварин, контаміновані (змішані) корми, предмети догляду, транспортні засоби тощо. Хвороба належить до особливо небезпечних хвороб ВРХ.

Згідно з п.1 розділу ІІІ Інструкції щодо профілактики та боротьби із заразним вузликовим дерматитом ВРХ, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03 квітня 2017 року №171, з метою запобігання занесення вірусу ЗВД на територію України забороняється ввезення ВРХ та буйволів з неблагополучних щодо цієї хвороби регіонів, країн, а також тварин, вакцинованих проти ЗВД; продуктів тваринного походження (від ВРХ та буйволів) у тому числі кормів, призначених для використання в сільському господарстві та промисловості, крім оброблених за технологіями, що забезпечують знищення  збудника хвороби; шкір ВРХ та буйволів.

З метою профілактики ЗВД потрібно:

- проводити обов’язкову ідентифікацію всього наявного поголів’я ВРХ  та буйволів відповідно до чинного законодавства;

- виводити тварин на пасовище лише після обробки їх засобами, що забезпечують їх засобами від укусів комах;

- при постановці тварин на стійлове утримання після закінчення випасу проводити обов’язків клінічний огляд тварин та профілактичну дезінфекцію тваринницьких приміщень;

- проводити заходи, направлені на знищення стаціонарних ареалів мешкання комах.

Відповідно до п.1 розділу V Інструкції при виникненні підозри щодо зараження тварин у господарстві вірусом ЗВД власнику або утримувачу тварин слід протягом двох годин повідомити про це уповноваженого (офіційного) лікаря ветеринарної медицини. Уповноважений (офіційний) лікар ветеринарної медицини зобов’язаний повідомити про підозру Головного державного інспектора ветеринарної медицини району, міста, та розпочати епізоотичне розслідування з метою підтвердження або спростування присутності захворювання.

Через величезну небезпеку цієї хвороби для життя і здоров’я тварин, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавькій області просить населення, зокрема власників тварин, дотримуватися ветеринарних і санітарних норм та правил.

Оголошення
     
Повідомлення Хорольської міської ТВК

Постановами Хорольської міської територіальної виборчої комісії Лубенського району Полтавської області "Про визначення наступного за черговістю кандидата в депутати у єдиному виборчому списку від ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЗА МАЙБУТНЄ" визначено обраним депутатом Олексенка В.І., наступним за черговістю кандидата у депутати у єдиному виборчому списку до Хорольської міської ради.

     
     
Повідомлення про результати громадського обговорення про перейменування топонімів

Звіт про результати проведення громадського обговорення щодо перейменування населених пунктів Хорольської міської територіальної громади (село Новоіванівка, село Бригадирівка, село Червоне)

     
     
Повідомлення про взяття на облік безхазяйного майна

Виконавчий комітет Хорольської міської ради повідомляє про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна , що знаходиться за адресою: вул.Лісна, будинок 18, с.Лісянщина, Лубенського р-ну, Полтавської обл.

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.1 Травня, №4 тел./факс: (05362)33-3-44 (гаряча лінія) E-mail: [email protected]