Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

З похолоданням споживання електроенергії зростає: НЕК «Укренерго» та Міненерго закликають бути ощадливими
2024-11-04

Українська Енергосистема продовжує відновлюватись після масованих атак російської армії і в години максимального споживання у ній зберігається дефіцит потужності споживачами. Користування потужними електроприладами, за можливості, перенесіть на денні години – з 10:00 до 16:00. НЕК «Укренерго» та Міненерго, зокрема, рекомендують не вмикати потужну техніку одночасно з 16:00 до 22:00 год. через дефіцит потужності в енергосистемі.

Енергетики просять кожного доєднатись до боротьби на енергетичному фронті. Тож, закликаємо бути поміркованими і ощадливими, не створювати навантаження на енергосистему та з розумінням відноситися до складної ситуації в енергосистемі України!

Правила ощадливості

Варто лише дотримуватись правил економного використання електроенергії:

  • Потрібно вимикати ту техніку, якою ніхто не користується.
  • Варто критично оцінити необхідність інтенсивного використання електроенергії у «пікові» години. Для цього слід перенести побутові справи (прання, прасування, прибирання) з «пікових» годин (17.00 до 23.00) на інший час (вдень, у вихідні, вночі (потрібно користуватись таймерами побутової техніки)). Також варто ознайомитись із переліком побутової техніки, що споживає найбільше електроенергії. Насамперед йдеться про такі прилади: тепла підлога, сушильна машина, пральна машина, електрична духова шафа, кондиціонер, пилосос тощо.
  • Модернізація освітлення у власній оселі. Потрібно замінити лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії і мають у 5-8 разів довший термін експлуатації, ніж лампи розжарювання. Замінивши лише 5 лампочок, можна заощадити до 100 грн у місяць на рахунках за електроенергії. У масштабах багатоповерхівки, якщо це зроблять 100 родин – разом можна зберегти суттєву суму коштів – до 100 тис. гривень.
  • Використовувати енергоефективну побутову техніку. Клас «А+++» – найбільш енергоощадний. Побутова техніка класу «А» або «А+» на 30-50 % зменшить споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».
  • Наливати в електрочайник потрібно лише стільки води, скільки потрібно для напою. Також потрібно своєчасно видаляти накип. Регулярна очистка чайника від накипу підвищує теплопровідність та зменшує його електровитрати. Навіть попри маленькі розміри, чайник використовує досить багато електроенергії;
  • Використовувати пральні й посудомийні машини варто лише в режимі повного завантаження.
  • При пранні, за можливості, слід встановити нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури. Також потрібно надати перевагу природньому сушінню.
  • Залишати мінімум приладів у режимі «stand-by». Прилади у режимі «сон» споживають електроенергію. Загальне енергоспоживання побутових електроприладів у такому випадку може досягати в середньому 200 кВт*год у рік. Потрібно взяти за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення. Це допоможе заощадити до 300 гривень у рік. Перевагу у використанні потрібно надавати розумними подовжувачами. Його можна налаштувати на відключення приладів від електроживлення, коли вони не використовуються.
  • Для розвантаження енергосистеми варто використовувати функцію «відкладений старт» для користування технікою, яка споживає найбільше електроенергії (пральна та посудомийна машина, мультиварка, електродуховка тощо), у нічний період.
  • Не слід залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора. Це не тільки заощадить енергію, але й подовжить термін роботи акумулятора.
  • Варто вимикати стабілізатори напруги, якими не користуються.
  • Можна встановити сенсори руху для освітлення приміщень.
  • Варто застосовувати параметр Eco (Ecomode) Energy Saving під час використання пральної, посудомийної машини, бойлера. Це дозволить раціонально спожити не лише енергію, а й воду.
  • Потрібно регулярно обслуговувати електротехніку (бойлери, пральні машини, пилососи тощо). Наприклад для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника, при роботі з наповненим контейнером витрати енергії збільшуються на 40%.
  • Потрібно правильно експлуатувати холодильник. Встановлювати його потрібно подалі від газової плити або опалювальних приладів, місць де є пряме сонячне проміння. Не рекомендується ставити в холодильник гарячу їжу. Продукти слід розморожувати в загальній камері холодильника. Також слід взяти за звичку регулярно розморожувати сам холодильник. Для більшої ененергоощадливості слід дотримуватись оптимального температурного режиму в приміщенні – 18-20 градусів (у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії).


   

Оголошення
     
Повідомлення про позачергове засідання виконкому

24 грудня 2024 року о 10:00 год. відбудеться двадцять четверте позачергове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул. Соборності (колишня 1 Травня), 4

     
     
Повідомлення про результати конкурсного відбору

Виконавчий комітет Хорольської міської ради повідомляє про результати конкурсного відбору суб’єкта оціночної діяльності, який здійснюватиме оцінку об’єкта комунальної власності

     
     
Повідомлення про перенесення спільного засідання постійних комісій

У зв'язку з відсутністю кворуму на спільному засіданні постійних комісій від 12.12.2024, засідання переноситься на 8:30 год. 13.12.2024

     
     
Оголошення про проведення відкритих торгів

Виконавчий комітет Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області проводить відкриті торги з особливостями з метою закупівлі товару 

Автомобіль (мінівен, позашляховик) для мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті, облаштований пристосуванням для перевезення осіб з обмеженою мобільністю у візках

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4, Тел.: (05362)33-3-44 (гаряча лінія),
E-mail: [email protected]