В Україні вакцинація стартувала 24 лютого 2021 року. Вона є добровільною і безкоштовною. В першу чергу щеплення отримують групи ризику (медики, люди похилого віку, військовослужбовці, особи з хронічними захворюваннями). Всього передбачено 5 етапів для різних груп населення.
Як проходить вакцинація
Вакцинацію проводять мобільні бригади, працюють пункти щеплень в установах охорони здоров'я. Також в регіонах наприкінці травня 2021 були відкриті центри масової вакцинації. Щоб отримати щеплення, пацієнт повинен бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров'я. Якщо людина не входить ні в одну з пріоритетних груп, їй доступний запис до листа очікування на вакцінаніцю в додатку або на порталі "Дія".
В регіонах України в вихідні дні щеплення від COVID-19 можуть отримати всі бажаючі, хто записався в "Дії" або через контакт-центр МОЗ. Вакцинують тих, кого запросили телефоном або смс, так і в порядку "живої черги" (якщо людина зареєструвалася через "Дію", але ще не отримала запрошення). Пріоритет надають літнім людям.
Повний курс вакцинації включає введення двох доз препарату з певним проміжком часу (від 20 днів), він залежить від типу вакцини.
Вакцини для українців
Для імунізації проти коронавіруса в Україні дозволені препарати: оксфордська вакцина AstraZeneca (торгова Назва – CoviShield, виробляється за ліцензією в Індії), ліцензована вакцина AstraZeneca-SkBio (Південна Корея), вакцина Comirnaty від концерну Pfizer (США), CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech.
У 2021 році також планується надходження в Україну вакцини Novavax американської розробки. МОЗ уклав контракт на 10 млн доз. Її будуть виробляти в Індії.