Щорічно в четверту суботу листопада вся Україна й увесь світ вшановують пам'ять мільйонів жертв голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Це жахливий злочин проти людства у світовій історії, бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців.
Комуністичний режим прагнув позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності, поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм українців на коліна, стерти генетичну пам'ять народу, викорінити навіть думки про свободу та власну державу. Завдано страшного удару по нашій ментальності та культурі, перервано зв'язок поколінь. Кремлівський геноцид убив і духовно скалічив цілу генерацію українських дітей, які були найбільш беззахисними і найуразливішими жертвами цього злочину.
Мільйони загиблих. Десятки мільйонів ненароджених. Понівечені людські долі. Виснажена душа українського народу. Немислимий масштаб цієї трагедії. Ім’я їй – Голодомор. ЇЇ суть – геноцид.
Біля пам’ятного хреста жертвам Голодомору 1932-1933 років у м. Хорол відбувся мітинг-реквієм «У той рік заніміли зозулі». У скорботному заході взяли участь представники місцевої влади, освітньої та культурної галузей, начальники відділів структурних підрозділів міської ради та її виконавчого комітету, працівники установ та організацій, громадськість. Присутні вшанували пам'ять безвинно загиблих синів і дочок українського народу хвилиною мовчання, а також запалили свічки пам’яті, поклали живі квіти до пам’ятного хреста жертвам Голодомору.
Усі ми повинні докласти зусиль, щоб наше майбутнє покоління завжди пам’ятало і ніколи не забувало цих страшних сторінок в історії нашої держави та сприяти глибокому усвідомленню громадянами причин та наслідків геноциду українського народу, аби не допустити повторення в майбутньому масштабних проявів насильства над людьми.
Схиляємо голови у скорботі всією громадою, разом з Україною і світом.
Долучаймося до загальнонаціональної акції «Запали свічку» 27 листопада о 16.00 год. на знак пам’яті жертв Голодомору.
Ми не забули.
Ми пам’ятаємо.