Свято Івана Купала
2014-07-08
7 липня українці святкують найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято молоді – Купало або Купайло, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято.
Вже 3 роки поспіль Свято Івана Купала відмічається поблизу водоймища Голубиха. Не став виключенням і цей рік. Організаторами даного дійства виступили Хорольська РМГО «Молодіжний Парламент Хорольщини», приватний підприємець Баканов О.О., та Хорольська РДА.
Святкування розпочалося з змагань по волейболу та міні-футболу. Участь взяло 4 команди з футболу та 3 команди з волейболу. Переможці цих змагань отримали винагороди від організаторів заходу.
А коли сонце вже покотилося за небосхил на сцену піднялися чарівні ведучі: Назаренко Антон та Шепель Ольга, котрі привітали всіх присутніх з чарівним та казковим святом. З вітальним словом до присутніх звернувся голова Молодіжного Парламенту Хорольщини Гловацький Р.М. У програмі виступу були пісні у виконанні Демидкіна Олега та Овчаренка Дмитра з Миргорода; Наталія Яцун виконала пісню Софії Федини «А я, матусенько, живий», котру присвятила всім воїнам АТО. Запальні танці дарували: Грицкевич Руслана, Пустовойтова Олександра, Береза Євгенія, Крутько Яна, Косяченко Анна, Брижко Євгенія, Бабай Владислава, Садомака Світлана, Глова Катерина.
Комедійні номери дарувала гостям команда «Гарячі Голови». А жартівливі конкурси проводив Крупнов Андрій та ведучі заходу.
Наприкінці концертно-розважальної програми дівчата виконали стародавній обряд гадання – гадання на судженого. Дівчата познімали з своїх голів вінки та разом із запаленими свічками запустили їх по воді. Вінок - це символ щастя та одруження. Чий вінок хлопець дістане, того й дівчина повинна поцілувати і мусить бути з ним у парі на це свято. Відразу ж після цього розпочалася святкова дискотека, котру підготував Штейнберг Владислав та Похилько Владислав. Хлопцям наскільки вдалося завести людей, що весь пляж разом виконав гімн України.
О 23-й годині запалало Купальське вогнище та опудало Івана Купала. За повір’ями, вогонь очищує, наділяє здоров'ям і силою. Молоді парубки і дівчата перестрибують через вогнище, побравшись за руки, і загадують: якщо руки не розійдуться, то хлопець і дівчина поберуться, як рознімуться, то ні.