Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Полтавська ОВА

Сайт Президента України

Полтавський обласний центр зайнятості

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

доходи субсидії враховуються житлової пенсії розмір доходу періоду середньомісячного допомога враховується україни відповідно доходів послуг сукупного нарахованої інвалідністю календарного
Пенсійний фонд України інформує щодо субсидій
2024-05-22

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області направляє роз'яснення щодо реалізації органами Пенсійного фонду України абзацу восьмого пункту 92 Порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі – Положення), перерахунок розміру житлової субсидії в межах установленого строку її призначення без звернення громадян також здійснюється уповноваженим органом в березні на березень-квітень та/або серпні на серпень-вересень у разі зменшення або збільшення середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на понад 50 відсотків.

Для уточнення розміру доходу, з урахуванням якого розраховано розмір субсидії на опалювальний (неопалювальний) сезон, середньомісячний сукупний дохід осіб, зазначених у пунктах 24, 25, 27 і 28 цього Положення, враховується: - за III і IV квартали попереднього календарного року – у березні поточного календарного року; - за I і II квартали поточного календарного року – у серпні поточного календарного року.

Згідно з пунктом 37 Положення у разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року, а в разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року. У разі призначення житлової субсидії не з початку опалювального (неопалювального) сезону враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Відповідно до пункту 41 Положення у разі коли на час звернення за призначенням житлової субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, не мав інших доходів, крім пенсії, її середньомісячний сукупний дохід розраховується відповідно до абзацу першого пункту 37 цього Положення. Крім того, якщо непрацюючий пенсіонер звертається за призначенням житлової субсидії і не має інших доходів (будь-яких), крім пенсії в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, до його середньомісячного доходу враховується лише розмір пенсії.

У разі коли пенсіонер: протягом всього періоду, за який враховуються доходи, має інші виплати крім пенсії, – в такому випадку до середньомісячного сукупного доходу враховується розмір нарахованої пенсії та інші доходи передбачені Порядком (зокрема компенсація за надання соціальних послуг з догляду, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю), крім виключень, визначених Положенням; в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, отримав плату від здачі в оренду земельного паю – в такому випадку до середньомісячного сукупного доходу враховується розмір нарахованої пенсії, а також дохід від здачі в оренду земельного паю; в іншому (не в останньому) місяці періоду, за який враховуються доходи, отримав плату від здачі в оренду земельного паю – в такому випадку до середньомісячного сукупного доходу враховується розмір нарахованої пенсії.

Органами Пенсійного фонду України забезпечено проведення перерахунку на березень – квітень 2024 року. При проведенні перерахунку сукупний дохід осіб враховано за III і IV квартали попереднього календарного року. Після отримання доходів отримувачів житлової субсидії за III і IV квартал їх розмір порівняно з доходами, які зазначені особи отримали у періоді за I-II квартал 2024 року та які слугували підставою для проведення розрахунку розміру житлової субсидії на опалювальний період 2023-2024. За результатами порівняння проведено перерахунок житлової субсидії для тих домогосподарств, доходи яких змінились по відношенню до попереднього періоду більше або менше ніж на 50%.

Враховуючи що доходи у визначеному періоді для деяких осіб збільшились або зменшились на 50%, відповідно і розмір житлової субсидії в березні –квітні 2024 року для таких домогосподарств змінився в порівнянні з попередніми місяцями опалювального сезону.

Тобто, розмір житлової субсидії за березень 2024 року та квітень 2024 року, в залежності від розміру доходів домогосподарства та вартості житлово-комунальних послуг, збільшився або зменшився. Незмінним розмір житлової субсидії залишився для тих домогосподарств у яких дохід у зазначені періоди не змінювався. Критерії проведеного перерахунку застосовані відповідно до вимог Положення та Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”, зокрема: у разі, якщо на кінець періоду за який враховуються доходи, у особи наявний вид доходу - допомога по безробіттю, не враховується вид доходу –заробітна плата, наявний в інших місяцях цього періоду; у разі, якщо в періоді, за який враховуються доходи, особа отримувала хоча б один з доходів з переліку зазначеного в дужках (пенсія, стипендія, допомога по частковому безробіттю відповідно до статті 47 Закону України “Про зайнятість населення”, державна допомога при народженні (усиновленні) дитини, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, державна соціальна  допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; компенсація за надання соціальних послуг з догляду відповідно до законодавства; щомісячна компенсаційна виплата, призначена непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи) всі інші доходи отримані за цей період враховуються без доведення їх до мінімальної заробітної плати; у разі, якщо в періоді наявні різні види доходів (крім зазначених вище в дужках), такі доходи враховуються та складаються. У разі, якщо загальна сума менше мінімальної заробітної плати, до середньомісячного доходу особи враховується розмір однієї мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи; розмір житової субсидії, а з 01 лютого 2024 року і пільги на оплату житловокомунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу не враховуються до середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (постанова КМУ від 26.01.2024 № 94).

Оголошення
     
Повідомлення про скликання сесії

21 червня 2024 року о 10:00 год. відбудеться пленарне засідання 56 сесії Хорольської міської ради восьмого скликання за адресою: м.Хорол, вул.1 Травня, 4

     
     
Повідомлення про скликання позачергового виконкому

10 червня 2024 року о 10:00 год. відбудеться одинадцяте позачергове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.1 Травня, 4

     
     
Повідомлення про скликання виконавчого комітету

18 червня 2024 року о 14:00 год. відбудеться десяте засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.1 Травня, 4

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.1 Травня, №4 тел./факс: (05362)33-3-44 (гаряча лінія) E-mail: [email protected]