Травневі дні нагадують нам наскільки крихкий мов кришталь мир і наскільки жахлива війна. І ми мусимо цінити, берегти і робити все від нас залежне для того, щоб зберегти мир і спокій в нашій державі, зберегти її цілісність і суверенітет. 9 травня 2017 року ми відзначаємо 72-річницю Дня Перемоги та День пам’яті і примирення, вклоняючись доземно з глибокою шаною і повагою ветеранам за їх героїчний подвиг і щиро дякуючи тим воїнам світла і добра, які захищали і які продовжують нас захищати на Сході України.
Хорольська громада не порушує традиції і зібралася 9 травня біля військового комісаріату, щоб урочистою колоною рушити до Меморіального комплексу «Вічний вогонь», де відбувся святковий мітинг-реквієм і покладання квітів до підніжжя Братської могили. Єдиною колоною, з квітами та символікою великої перемоги, з громадою йшли керівники міста і району на чолі з депутатом Полтавської обласної ради Фахраддіном Мухтаровим, головою райдержадміністрації Ларисою Звірко, міським головою Сергієм Волошиним, головою Хорольської районної ради Вірою Мартюк, заступником голови райдержадміністрації Сергієм Абрамовим, заступником голови Хорольської районної ради Романом Гловацький, ветерани Другої світової війни, учасники АТО, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, ветерани-афганці, працівники освітніх і медичних закладів, представники різних установ, підприємств і організацій міста, громадських організацій, студентська молодь, учні навчальних закладів.
Повертаючись до незабутньої весни 1945 року, до свята зі сльозами на очах, ми згадуємо тих, хто в битвах на передових лініях фронту виборював довгоочікувану перемогу, хто тяжко трудився і допомагав в тилу наблизити час свободи і вимолював життя кожного співвітчизника. Так співпало, що День перемоги та День пам’яті і примирення припали на теплу пору року як символ завершення холоду, негараздів і початку нового, оновлення, відродження і повернення до життя – всього того, що несе зі своїм приходом весна.
72 роки віддаляє нас від тих сонячних радісних травневих днів, коли відлунали останні залпи війни, яка ввійшла в історію людства як найстрашніша, найжорстокіша і найкровопролитніша. Та непідвладний часу подвиг переможців, які гідно відстояли свободу і незалежність Вітчизни, очистили рідну землю від фашистської навали. Пам’ятаємо цей славетний подвиг воїнам-героям, які визволили від поневолення німецько-фашистськими загарбниками Європу і зупинили агресію, хаос і жахливе безконтрольне кровопролиття.
Пам'ять народу жива і буде жити. Війна – жорстока справа і український народ загубив в ній понад десять мільйонів своїх синів і доньок. І назвали її Священною саме тому, що немає нічого більш святішого в житті кожної людини, ніж боротьба за свободу своєї Батьківщини. Те, що було за часів Другої світової війни, і те, що відбувається на Сході країни, здоровий глузд не може сприймати. Це не просто моторошно, це занадто трагічно. І найбільш за все хочеться єдине для всього людства бажання – ніколи знову щоб не повторилось…
Ми безкінечно будемо вдячні сивочолим нашим ветеранам, які дожили до сьогодення і всім тим, хто відійшов у небуття, хто безслідно канув у вічність за подвиг століть, за мужність і героїзм, за подаровану нам свободу. Їх покоління пережило страшні часи і доля була наповнена нестерпними випробуваннями, але змогли, вистояли, витримали, наперекір усьому перемогли! Ви пройшли тернистими дорогами війни, пережили біду, печаль, пекельний біль в душі і страх, та завдяки вам наша земля гріється в променях сонця, ваші діти і внуки живуть і радіють дарованому вами життю.
У свідомості кожного наступного покоління, яке нам потрібно ще буде виховати так, щоб зберегти і передати національні цінності з відчуттям щирої вдячності, повинна вічно жити історична пам'ять нашого українського народу. Це наш священний громадянський обов’язок.
Шановні і дорогі наші ветерани війни, мужні і незламні духом наші учасники АТО, наші славні захисники, ми пишаємося вами і зичимо міцного здоров’я, нових світанків і нових сподівань, оптимізму, радості, бадьорості, натхнення, добра і миру!
З глибокою повагаю і шаною, міський голова Сергій Волошин!
Фоторепортаж до 72-річниці Дня Перемоги можна переглянути в розділі "Фотогалерея" або за посиланням тут.