Досить актуальною проблемою для органів місцевого самоврядування є об’єднання суміжних територіальних громад. Саме тому, міський голова Волошин Сергій Михайлович запросив голів прилеглих до міста сільських рад для обговорення перспективи створення об’єднаної територіальної громади. На зустрічі-дискусії 24 лютого 2016 року в приміщенні міської ради були присутні запрошені голова Петрівської сільської ради Лисенко Михайло Михайлович, голова Петракіївської сільської ради Тритяк Григорій Володимирович, голова Штомпелівської сільської ради Іщенко Валерій Олексійович, делегат голови Вишняківської сільської ради Фесенка Андрія Анатолійовича та голова Староаврамівської сільської ради Лозенко Олександр Анатолійович. В обговоренні взяли участь голова Хорольської районної ради Мартюк Віра Анатоліївна, заступник голови районної ради Гловацький Роман Миколайович та голова громадської ради Олексенко Василь Іванович.
Міський голова акцентував увагу присутніх на тому, що згідно чинного законодавства* та тих політичних і соціально-економічних передумов, що нині складаються, процедури створення об’єднаних територіальних громад не уникнути і не варто відкладати на потім. До 2017 року сільські ради, які межують з Хоролом, повинні визначитися з вибором: об’єднуватися з містом чи іншими суміжними громадами. Якщо зважити всі «за» і «проти», то неможливо дати однозначну відповідь, що переважить – переваги чи недоліки внаслідок об’єднання.
Голова районної ради вбачає в перспективі створення в районі двох об’єднаних громад – Хорольської і Староаврамівської. На даний час вже створені Покрово-Багачанська і Клепачівська об'єднані сільські територіальні громади. По питанню створення об’єднаних громад доцільно переймати позитивний досвід міст районного значення, наприклад Пирятину. До вивчення цього питаня необхідно підходити комплексно, тому запропоновано на найближчій координаційній раді при голові Хорольської районної ради в першочерговому порядку винести на розгляд питання добровільного створення об’єднаних територіальних громад.
З усіх присутніх сільських голів лише Староаврамівський та Петрівський виразили однозначну позицію стосовно наміру об’єднатися з Хорольською громадою, інші ж ще не визначилися, проти або вбачають в перспективі самостійне існування на принципах можливої співпраці.
Основною метою функціонування Хорольської об’єднаної громади на майбутнє має бути єдність в контексті єдиної політики розвитку Хорольського району, вирішення соціально-економічних проблем, зокрема: утримання освітніх, дошкільних, лікувально-профілактичних закладів, оснащення Центру ПМСД (первинної медико-санітарної допомоги) та пасажирських перевезень міського та приміського сполучення та багато інших.
*Примітка
Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (завантажити).
Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад» (завантажити).
Графічна частина Перспективного плану формування територій громад Полтавської області, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України №1281-р від 04.12.2015р. (завантажити).
Графічна частина Перспективного плану формування територій громад Хорольського райну, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України №1281-р від 04.12.2015р. (завантажити).
Фото зустрічі міського голови з сільськими головами можете переглянути тут.