Незалежність – знакове для українців слово. Це слово, яке уособлює в собі свободу, вільний вибір, твердість рішень, нескореність національної волі й духу. Напередодні Дня Незалежності стало традиційним відзначення у нашому місті свята однойменної вулиці з тисячолітньою історією. Свято вулиці Незалежності стало дорогим і значимим для тих людей, хто жив, працював, навчався і продовжує свою життєдіяльність у цій затишній і мальовничій частині Хорола.
Уже четвертий рік поспіль у незвичному, творчому й креативному форматі святковий захід організовує й проводить колектив Хорольської центральної районної бібліотеки, очолюваний Оксаною Левіною. Під керівництвом ідейного натхненника та сподвижника Оксани Володимирівни працівники читацького храму Хорольщини опрацювали багатотомні архівні матеріали про вулицю, виконали титанічну інтелектуально-пошукову роботу. І як результат – віднайдені цікаві історико-краєзнавчі інформаційні джерела й збережена на протязі сторіч у літературних і газетних виданнях капсула часу лягли на сторінки змістовного й насиченого сценарію. Ведучі свята разом з гостями здійснили цікаву й незабутню мандрівку в минулий час.
Святкове дійство відбулось 23 серпня 2019 року на бібліотечному подвір’ї під відкритим небом. Для глядачів презентовано витвори художнього мистецтва та унікальні підшивки радянських газет «Соціалістична Хорольщина» 50-х років. Саме з них організатори культурно-просвітницького заходу почерпнули дуже багато цікавих, а подекуди й кумедних, історій з життя мешканців міста та району. Машиною часу перенеслися у минуле й дізналися багато цікавого про основну артерію міста – вулицю Незалежності. Історія її заснування бере свій початок у січні 1916 року. А вже рівно через 100 років, 14 січня 2016 року, вулиця отримала сучасну назву згідно прийнятого депутатами міської ради рішення. Тоді, на п’ятій позачерговій сесії Хорольської міської ради сьомого скликання, на виконання законів декомунізаційного пакету було ухвалено рішення про перейменування 22-х вулиць і 3-х тупиків міста. Вулиця Карла Маркса отримала нову назву – «Незалежності». А до цього вона носила ще назви «Мала Кременчуцька» і у роки Другої світової війни – «Комендантська».
У плані ділової активності вулиця Незалежності в нашому місті займає лідируючу позицію. За приблизними підрахунками на вулиці протяжністю 2100 м розташовано близько 30-ти державних установ: міська рада, районна бібліотека, районний будинок культури, суд, прокуратура, поліція, бюро правової допомоги, пожежно-рятувальні підрозділи, служби поштового зв’язку, управління соціального захисту, центр зайнятості, редакція газети «Вісті Хорольщини», Хорольська спеціалізована школа №1 та багато інших.
Паралельно з цікавими історичними розповідями звучали пісенні дарунки від талановитих виконавців Хорольського краю. Яскраво, душевно й майстерно виконали музичні композиції різних жанрів: Анастасія Олексенко, Марія Махно, Дарина Терещенко, Катерина Олійник, Олеся Торопова, Зінаїда Шкарупа, Софія Божко, Владислав Васецький та Лілія Криворучко. Квартет у складі учениць Хорольської спеціалізованої школи №1 (Таня Буштрук, Олександра Щербак, Наталія Гуляєва та Поліна Тимофєєва) подарували глядачам запальну українську пісню. Не менш динамічною була й пісня «Мир над Україною» у виконанні їх викладача Альони Волошин з танцювальним супроводом. Загальновідома й багатьма любима місцева поетеса Катерина Мартюк декламувала патріотичний вірш «Вінок Україні».
На завершення свята ансамбль «Берегиня» акапельно виконав пісню «Із країв далеких» в пам'ять нашої землячки, талановитої поетеси, автора цих пісенних рядків Любові Борової. Вона, до речі, також проживала по вулиці Незалежності й залишила у спадок скарби своєї творчості.
Міський голова Сергій Волошин висловлює вдячність колективу й директору Хорольської районної центральної бібліотеки за ентузіазм і натхнену працю, які забезпечили створення чудового настрою учасникам культурно-масового заходу. Здоров’я вам міцного, невичерпної енергії, творчого натхнення й подальших успіхів у професійній діяльності. Ви вкотре довели високий рівень професіоналізму й відданість справі, які можна ставити в приклад для наслідування.