З того часу, як світ дізнався про проблему з коронавірусом, крізь усі ЗМІ пролетіла велика кількість різної інформації про те, чи є тварини носіями covid-19? Було багато легенд та страшилок щодо цієї теми і скоріш за все люди і зараз хочуть знати відповіді на хвилюючі їх питання про те, чи може буди коронавірус у тварин. У сьогодняшній статті ми спробуємо розібратися та дати відповіді любителям домашніх тварин.
Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) інформує про те, що немає даних щодо можливості домашніх тварин заражати людей на Covid-19!
Також ВООЗ інформує про те, що більша половина представників котів є носіями зовсім іншої коронавірусної інфекції тварин, так званої Feline Coronavirus, FCoV, яка небезпечна тільки для інших тварин, людина цим видом коронавірусу захворіти не зможе.
Шляхи передачі FCoV:
Аліментарний – через їжу та екскременти.
Вертикальний – через передачу вагітних тварин до потомства.
Статевий – на момент в’язки здорової тварини з можливим носієм інфекції.
Протягом довгого часу, хвороба може себе ніяк не проявляти. Якщо мали місце провокуючи фактори, скоріш за все, хвороба бути супроводжуватися яскравою клінічною картиною. Частіше за все, якщо у тварини є хронічні патології чи знижено імунітет, такій тварині заразитися від носія буде простіше, ніж здоровій без патологій. Найуважніше треба слідкувати за кошенятами та цуценятами віком до 6 міс. та старими тваринами, усі вони більше ніж інші у групі ризику.
Найчастіші симптоми, які виникають у собак та кішок:
Пронос та блювання, можливо с домішками крові (ознаки гастроентериту).
Млявість, апатія.
Підвищена температура до 39С.
Втрата апетиту та ваги.