Щороку збільшується попит на засоби захисту рослин, особливо з настанням весняно-польових робіт, тому що в сучасному землеробстві неможливо отримати якісний та високий урожай сільськогосподарських культур без застосування пестицидів та агрохімікатів. Із збільшенням попиту збільшується і процвітає торгівля підробками та фальсифікатами.
Фальсифіковані пестициди – це навмисне змінені (підроблені) пестициди, що мають (або можуть мати) приховані властивості на якість, інформація про які є свідомо неповною або недостовірною. Така продукція не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів і агрохімікатів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція ,на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.
Підробки пестицидів можуть мати різні форми і походження: серед них:
– відсутність діючої речовини в імітації препаративної форми;
– зниження вмісту діючої речовини;
– продаж замість препарату невідомих речовин;
– продаж низькоякісних копій під назвою препарату.
Наслідки застосування фальсифікованих пестицидів:
– часткова або повна втрата врожаю;
– накопичення залишків небезпечних речовин у харчових продуктах, що загрожує здоров’ю споживачів;
– погіршення родючості ґрунтів;
– шкода здоров’ю людей під час внесення препарату;
– зіпсована репутація товаровиробника як постачальника якісної та безпечної продукції;
-- суттєві матеріальні збитки.
– вроджені каліцтва (мутагенність);
– відсутність ефекту бажаної дії від підроблених гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів;
– забруднення навколишнього середовища, поверхневих та ґрунтових вод.
Тому купувати пестициди потрібно лише у офіційних дистриб’юторів, у спеціалізованих магазинах і відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів і можуть гарантувати продаж саме оригінального продукту.
Упаковка має бути лише заводською і ні в якому разі – не з-під газованих напоїв! Особливу увагу слід звертати на наявність голограм (оригінальну голограму неможливо зняти неушкодженою з упаковки), захисних плівок, номерів партій, спеціальних позначок на кришці, тощо.
Інформація на етикетці має бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою, із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні; діючої речовини; назви препарату; номера партії ; ваги або об’єму ; дати виготовлення та терміну придатності; найменування фірми-виробника і його адреси; регламенту застосування.
Етикетка повинна бути міцно прикріплена на упаковці.
Пам`ятайте: підроблені пестициди й агрохімікати шкідливі для вашого здоров’я, небезпечні для довкілля, токсичні для врожаїв!
Суворо дотримуйтесь правил техніки безпеки при роботі з пестицидами!
Державний фітосанітарний інспектор: Віта КУРОЧКА