Недотримання протиепідемічних заходів, низький рівень тестування та нові хвилі поширення COVID-19 у світі можуть бути причиною більш інтенсивного епідсезону (листопад 2022 – травень 2023) в Україні порівняно з минулим роком. Це спричинить зростання кількості випадків захворювання на COVID-19.
Є два дієві інструменти запобігання поширенню COVID-19:
1. Вакцинуватися. Це єдиний шанс захиститися від важкого перебігу хвороби. Особливо це стосується людей із хронічними хворобами, адже для них вакцинація може врятувати життя та полегшити перебіг COVID-19.
Тож якщо у вас чи ваших близьких є гіпертонія, діабет, астма, онко- або аутоімунне захворювання, ВІЛ, гепатит, інша хронічна хвороба, вам потрібен захист від COVID-19, який дає вакцинація.Вакцина може захистити вас від інфікування або суттєво полегшити перебіг хвороби. Перед вакцинацією варто проконсультуватися з вашим лікарем, а перед самим щепленням – повідомити медичного працівника, який робить укол, про хронічні захворювання.
Безпечність вакцинації доведена. Для цього потрібно:
- звернутися до найближчого медичного закладу;
- взяти паспорт;
- прийти й отримати щеплення.
2. Зробити тест.
У разі появи симптомів ГРВІ (підвищеної температури, головного болю, втоми, кашлю, болю в горлі, чхання, нежитю тощо):
- зателефонуй сімейному лікарю або звернися в найближчий медичний заклад;
- отримай направлення на безоплатне тестування або швидкий тест.
Вчасне тестування захищає твоїх близьких і людей із груп ризику, стримує розповсюдження хвороби. Якщо тест позитивний – необхідно самоізолюватися. Самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів через 5 днів із дати їх виникнення або з дати позитивного результату тестування.
Турбота про своє та здоров’я близьких – це обов’язок кожного під час війни. Лише так можна подбати про себе і близьких, запобігти новим спалахам захворювання і не навантажувати систему охорони здоров’я. Здорові українці пришвидшують нашу перемогу на своєму фронті.
Ситуація по захворюваності на ГРВІ за 46 тиждень 2022 року. Всього захворіло 94 особи, з них дітей 52-55%, школярів 29-56% від кількості дітей. Захворюваність на 19,7% нижча від попереднього тижня та на 45,6 % нижча базового рівня. По області показник 248,8 на 100тис, по громаді 284,0 на 100 тис., показник вищий обласного на 14%. Госпіталізовано 6 дітей. Всього вакциновано проти грипу 263 особи.
За тиждень 16 нових випадків COVID-19, із них 2 дітей. Продовжують лікування 32 особи.
Турбота про здоров’я – твій внесок у перемогу!
Завідувач Хорольського відокремленого підрозділу ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Лариса КАВАЛЕР