У рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» Хорольське бюро правової допомоги інформує про правові аспекти фото-, кіно-, теле-, відео- зйомок.
Сучасний світ важко уявити без фотокамер. Фотографія вже давно перетворилась на невід’ємний елемент життя. Проте іноді зйомка та використання знімків приводить до суперечок і навіть судових процесів.
Пояснюємо, кого і як можна фотографувати й знімати, а потім публікувати, щоб це було в межах закону.
Лише за згодою особи дозволяється:
1.ФОТО-, КІНО-, ВІДЕО-, ТЕЛЕЗЙОМКА (виняток – якщо зйомка проводиться відкрито на вулиці, на конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру);
2.Публічний показ, поширення фото із зображенням особи (виняток – якщо людина позувала за плату, а також, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів та інтересів інших осіб).
Не є об’єктом авторського права повідомлення про новини дня або поточні події, що мають характер звичайної прес-інформації.
Згоду на проведення фото-, кіно-, теле-, відео- зйомок дитини та розповсюдження результатів надають її законні представники.
Зйомка може бути заборонена у публічному (громадському) місці, яке є приватною власністю (за умови наявності попередження).
Заборона зйомки поширюється на всі суспільні відносини, зокрема щодо виконання працівниками трудових обов’язків.