Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Полтавський обласний центр зайнятості

Безоплатна правова допомога

Правовий вісник

міста критичної запобігання перелік здійснювати період березня хорола поширенню території карантину діяльності хвороби комітету інфраструктури виконавчого засідання заходи покладено заході
Позапланове засідання виконавчого комітету: організація функціонування об’єктів "критичної інфраструктури" міста
2020-03-24

Епідемічна ситуація планетарного масштабу на сьогоднішній день набула загрозливого характеру і від суб’єктів владних повноважень вимагає особливої відповідальності, зосередженості та оперативного реагування щодо виконання карантинних обмежень урядом України. З метою впровадження заходів щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції на території міста Хорола виконавчим комітетом проведено четверте позапланове засідання.

Виконком відбувся 24 березня 2020 року в приміщенні міської ради за присутністю 11 осіб персонального складу. За наявності більшості зі складу виконкому засідання визначено повноважним. Головуюча на засіданні в.о. міського голови Керекелиця В.М. ознайомила присутніх з порядком денним, який містив два актуальні питання сьогодення – про заходи щодо запобігання виникненню та поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та про роботу міських підприємств, установ, організацій критичної інфраструктури за сферами діяльності.

Після розгляду першого питання ухвалено перелік заходів на період карантину для КП «Комунсервіс» та Хорольського міжрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я». На ці установи покладено зобов’язання щоденно здійснювати дезінфекцію автобуса «Еталон», а окремо на КП «Комунсервіс» – проводити роботи з дезінфекції комунального транспорту та інвентарю, водопровідної мережі на всіх комунальних водогонах міста згідно узгоджених графіків та санітарних вимог. Також на комунальне підприємство покладено завдання здійснювати санітарну обробку дезінфекційними засобами автобусних зупинок,  тротуарів, площ, дитячих ігрових майданчиків, сміттєвих урн, сміттєвих баків (ззовні та зсередини), міських туалетів. У рамках затверджених заходів на період дії карантину буде здійснюватися пасажироперевезення комунальним автобусом «Еталон» на міському маршруті у відповідності до карантинних вимог – не більше 10 пасажирів одночасно.

У рамках міської цільової програми «Запобігання поширенню на території міста Хорола гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на ці та інші протиепідемічні заходи для КП «Комунсервіс» було виділено 50,0 тис. грн. з міського бюджету.

Окремо обговорили організацію роботи так званої «критичної інфраструктури» на період дії карантину. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 (із внесеними змінами від 16 березня 2020 року №215) та інших нормативно-правових актів, а також на запит Хорольської РДА визначено чіткий перелік суб’єктів підприємницької та господарської діяльності, які в період карантину повинні здійснювати життєзабезпечення населення міста Хорола. Затверджено перелік фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб різних форм власності критичної інфраструктури за наступними видами економічної діяльності:

1) виробництво, переробка, транспортування, зберігання та реалізація харчових продуктів;

2) заклади громадського харчування;

3) лабораторії, лікарні ветеринарної медицини;

4) ветеринарна практика, виробництво та обіг ветеринарних препаратів;

5) виробництво та обіг кормів;

6) роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах;

7) технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів (СТО, автомийки, шиномонтаж).

Це означає, що здійснювати підприємницьку діяльність на території Хорола матимуть право ті суб’єкти господарювання, які включені у даний перелік згідно з прийнятим рішенням виконавчого комітету. Усі аптеки, АЗС, заклади, які здійснюють торгівлю засобами зв’язку, банківські та страхові установи, які не включено до затвердженого виконкомом переліку «критичної інфраструктури» працюють в звичному штатному режимі. Окрема увага приділятиметься роботі закладів громадського харчування – міським кафе, яким дозволено надавати послуги із застосуванням адресної доставки на замовлення клієнтів дистанційно за телефоном. При цьому власники кафе мають подбати про створення умов забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту та здійснювати пакування замовлень у герметичну тару. Продаж кави та інших гарячих напоїв у одноразових стаканчиках забороняється.

До всіх торгівельних закладів підвищені санітарно-гігієнічні вимоги, якими передбачено провітрювання та вологе прибирання приміщень, обробка поверхонь, дверних ручок із застосуванням дезінфікуючих засобів щонайменше раз на три години.

Перевірку за дотриманням рішення покладено на Хорольський відділ поліції ГУНП в Полтавській області та робочу групу, створену при Хорольській міській раді. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням тягнуть за собою кримінальну відповідальність. Згідно із  Законом  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17 березня 2020 року кримінальне правопорушення карається штрафом від 17,0 тис. грн. до 51,0 тис. грн., або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років. Діяння, які спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.      

Шановні хорольці! Від соціальної свідомості й відповідальності кожного з нас залежить епідемічне благополуччя усього населення і всієї нації. Пам’ятайте, що добросовісне виконання карантинних обмежень,  дотримання санітарних норм і гігієни є запорукою нашої ж безпеки. Ми повинні думати не лише про себе, а й про оточуючих задля уникнення додаткових навантажень на медичні заклади та медперсонал, правоохоронців, представників виконавчої влади, яким доводиться працювати в посиленому режимі й проходити непрості випробування на стресостійкість, фізичну й моральну витривалість. Терпіння, взаємоповаги й здоров’я всім нам!

 

Автор: Ірина ГРИГОРАШ

Перелік

рішень виконавчого комітету, що включені

в протокол №4 від 24.03.2020 р.

Четверте позапланове засідання виконавчого комітету, 24.03.2020 р.

45

24.03.2020 р.

завантажити

Про заходи щодо запобігання виникненню та поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території міста

46

24.03.2020 р.

завантажити

Про роботу підприємств/установ/організацій критичної інфраструктури за сферами діяльності, які здійснюють життєзабезпечення населення міста

 

Оголошення
     
Чергове засідання сесії

22 липня 2020 року о 9-00 год. відбудеться пленарне засідання 80 сесії Хорольської міської ради (на подвір'ї) за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
     
Засідання виконавчого комітету

14 липня 2020 року відбудеться дев'яте планове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Незалежності, 37

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net