Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Полтавський обласний центр зайнятості

Безоплатна правова допомога

Правовий вісник

87-мі роковини пам’яті жертв Голодомору в Україні
2020-11-28

Щорічно, у четверту суботу листопада, Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору – жахливого геноциду нашого народу в 1932-1933 роках. Цьогоріч загальнонаціональна жалобна дата припала на 28 листопада і 87-мі роковини пам’яті жертв жорстокого комуністичного тоталітарного режиму ми повинні відзначити в незмінних традиціях – хвилинною мовчання, молитвами та запаленими свічками пам’яті на вікнах у своїх домівках або біля меморіалів.

Національна скорботна дата запроваджена на загальнодержавному рівні згідно з указом Президента України Леоніда Кучми №1310/98 від 26 листопада 1998 року як «День пам'яті жертв голодоморів». Указом Президента Україна Леоніда Кучми №797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій», а Указом Президента Віктора Ющенка №431/2007 від 21 травня 2007 року подія була перейменована на «День пам'яті жертв голодоморів». Тож 22-ий рік поспіль українці не забувають про роки нелюдських випробувань своїх співвітчизників, життя яких згасло, мов свічка на вітрі.

Кількість людських жертв, особливо навесні 1933 року, переходить за межі свідомості й вражає цинізмом радянської влади. Від голоду щохвилини помирало 17 українців, щогодини – 17000, щодоби – 25000. Моторошно не від такої сумної статистики, а від того, що Україна в ті лихоліття втратила найкращих представників інтелігенції, видатних діячів науки, культури, мистецтва й інших важливих сфер життєдіяльності суспільства. Від штучного голоду помирали діти, літні люди, цілі родини. Україна втратила своїх найкращих синів і доньок… За різними оцінками істориків Голодомор на нашій землі забрав у 1932-1933 роках близько 10 млн. життів. Люди тяжкою працювали, щоб прогодувати себе і свої сім’ї, а їх залишили без окрайця хлібу, без жодного шансу на виживання.

Вшановуючи пам'ять жертв Голодомору-геноциду, ми згадуємо історичні факти, призвідників голоду 1932-1933 років, масштаби національної трагедії. Але ми не можемо осягнути того жахіття, перед яким віч-на-віч опинилися українці, у яких відібрали останню зернину. Випробування війною страшні й моторошні, але випробування голодом і холодом – за межами нормального сприйняття реальності людиною. Мордування голодом – це нечуване звірство, яке неприпустиме для людського соціуму.

Україна є досить молодою державою, яка  декларує  забезпечення  верховенства права та прихильність до інших цінностей сучасної цивілізації. На прикладі прояву свавілля радянської влади ми повинні винести уроки минулого заради ситого, забезпеченого і щасливого майбутнього наступних поколінь.

Долучайтеся до поминальної акції, яка стала традицією нашого єднання, символом глибинного взаємозв’язку сучасного і минулих поколінь.

Вічна скорбота і невмируща пам'ять жертвам Голодомору!

Оголошення
     
Засідання виконавчого комітету

26 січня 2021 року о 14-00 год. відбудеться друге планове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул. Незалежності, 37

     
     
Чергова сесія

29 січня 2021 року о 10-00 год. відбудеться пленарне засідання 5 сесії Хорольської міської ради восьмого скликання у залі засідань за адресою: м.Хорол, вул. 1 Травня, 4

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net