Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

плати орендної оренди міської ділянки землі хорольської користування земельних землю договору україни розміру територіальної громади договором земельні положення встановлення
До уваги землекористувачів та землевласників Хорольської міської територіальної громади!
2024-07-02

До уваги землекористувачів та землевласників, фізичних та юридичних осіб різних форм власності! До вашої уваги пропонується до розгляду Положення щодо встановлення розміру ставок орендної плати за користування земельними ділянками на території Хорольської міської територіальної громади.

З метою наповнення бюджету Хорольської міської територіальної громади відділом з питань земельних відносин та екології виконавчогокомітету міської ради на виконання доручення постійної комісії з питань земельних відносин, екології, містобудування, агропромислового розвитку, архітектури та цивільного захисту населення розроблено та пропонується до розгляду Положення щодо встановлення розміру ставок орендної плати за користування земельними ділянками на території Хорольської міської територіальної громади.

ПОЛОЖЕННЯ

щодо встановлення розміру ставок орендної плати за

користування земельними ділянками на території

Хорольської міської територіальної громади

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про встановлення розміру ставок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності розроблено з метою забезпечення ефективного використання земель Хорольської міської територіальної громади в особі Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області та врегулювання земельних відносин.

1.2. Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, розділом ХІІ Податкового кодексу України, Законом України «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

1.3. Оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

1.4. Об’єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у комунальній власності Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області.

1.5. Орендодавцем земельних ділянок є Хорольська міська рада Лубенського району Полтавської області.

1.6. Орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право користування земельною ділянкою.

1.7. Договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

1.8. Орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у комунальній власності, справляється виключно у грошовій формі. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

2. ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ РОЗМІРІВ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ

2.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

2.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

2.3. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду на підставі рішення міської ради.

2.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем і орендарем.

2.5. Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни її цільового призначення за письмовою згодою орендодавця, якщо інше не передбачено умовами договору оренди.

Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

2.6. Для визначення розміру орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

2.7. Розмір орендної плати може бути скорегований у відповідності з вимогами діючого законодавства. У разі проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки земель розмір орендної плати за земельні ділянки буде змінено відповідно до коефіцієнту індексації без внесення змін до договорів оренди землі.

2.8. Ставки орендної плати за землю встановлюються у відсотках від нормативної грошової оцінки земель згідно з додатком 1 (до проєкту рішення).

3. ПОРЯДОК СПЛАТИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

3.1. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

3.2. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені договором:

- у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100% річної орендної плати, встановленої цим договором;

- стягується пеня у розмірі 0,3% несплаченої суми за кожний день прострочення.

3.3. У разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендаря орендодавець має право на отримання орендної плати на землях сільськогосподарського призначення за шість місяців, а на землях несільськогосподарського призначення - за рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укладення договору оренди цієї ж земельної ділянки на тих самих умовах, за винятком випадків, коли розірвання договору було обумовлено невиконанням або неналежним виконанням орендодавцем договірних зобов’язань, а також випадків розірвання договору оренди землі у зв’язку із забрудненням (потенційним забрудненням) орендованої земельної ділянки вибухонебезпечними предметами.

3.4. Орендна плата за землю зараховується до місцевого бюджету у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.
   

У разі виникнення будь-яких питань, зауважень та пропозицій, будь ласка, звертайтеся безпосередньо за адресою: м.Хорол, вул. 1 Травня, 4, каб. №24 або надсилайте звернення на електронну пошту: [email protected]. Також можливе звернення шляхом використання інструменту електронної демократії "Електронне звернення громадян" у програмному модулі головного меню сайту:

https://khorol.toolkit.in.ua/contacts

Оголошення
     
Повідомлення про результати громадського обговорення про перейменування топонімів

Звіт про результати проведення громадського обговорення щодо перейменування населених пунктів Хорольської міської територіальної громади (село Новоіванівка, село Бригадирівка, село Червоне)

     
     
Повідомлення про взяття на облік безхазяйного майна

Виконавчий комітет Хорольської міської ради повідомляє про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна , що знаходиться за адресою: вул.Лісна, будинок 18, с.Лісянщина, Лубенського р-ну, Полтавської обл.

     
     
До уваги землекористувачів та землевласників Хорольської міської територіальної громади!

До уваги землекористувачів та землевласників, фізичних та юридичних осіб різних форм власності! До вашої уваги пропонується до розгляду Положення щодо встановлення розміру ставок орендної плати за користування земельними ділянками на території Хорольської міської територіальної громади.

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.1 Травня, №4 тел./факс: (05362)33-3-44 (гаряча лінія) E-mail: [email protected]