Важливість стерилізації тварин у громаді – гуманний шлях до зменшення популяції вуличних чотирилапих!
Сучасний світ занадто жорстокий, тому так важливо змалечку виховувати у дітей доброту, уважне, дбайливе ставлення та відповідальність до домашніх тварин. Ставлення суспільства до тварин визначає рівень його гуманності.
Прагнення України стати повноправним членом Європи неможливе без сприйняття і втілення в життя європейських цінностей. Стандарти гуманного поводження з тваринами є однією з них.
Погляди людей на розвязання цієї проблеми розділили мешканців Хорольської громади на два табори: одна частина людей, які безпосередньо або їх близькі чи знайомі постраждали від нападів чи укусів собак, вимагають жорстких дій зі сторони влади; інша частина людей – захищає безпритульних тварин і намагається відстояти гуманні способи з їх поводження.
Ще у 2006 році Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», а у 2013 році ратифікувала Європейську конвенцію захисту домашніх тварин, що забороняє жорстоке поводження з тваринами й передбачає гуманні способи регулювання їх кількості, як і в країнах Євросоюзу. Проте ухвалення закону, який цілком відповідає світовим стандартам, на жаль, не позбавило Хорольську міську територіальну громаду від наявності безпритульних тварин та ганебних фактів жорстокого поводження з ними.
Безпритульні тварини на вулиці, яких ви бачите щодня – це результат безвідповідального ставлення господарів до своїх улюбленців, які свого часу були домашніми. На жаль, трапляються випадки, коли господарі награвшись маленьким цуценятком чи кішечкою – без жалю викидають їх на вулицю. А там – на них чекає холод, голод, жорстокість людей і хвороби.
Крім того, до собак і котів, що вже живуть на вулицях, додаються новонароджені цуценята та кошенята.
Часто і самі господарі не стерилізують своїх домашніх тварин, а потомство бездушно викидають на смітник чи виносять в ліс, прирікаючи пухнастиків на холодну та голодну смерть.
А тепер про переваги стерилізації і кастрації домашніх тварин:
Своєчасна стерилізація собак і кішок помітно полегшує утримання вихованців, дозволяє скоригувати їх статеву поведінку, знизивши агресію. Перевагами видалення статевих залоз вважають:
- відсутність в квартирі, будинку інтенсивного запаху сечових міток;
- зниження тяги тварини до втеч і бродяжництва;
- ефективну профілактику розвитку гормонозалежних захворювань у самок тхорів, собак і кішок;
- зниження популяції безпритульних тварин у місті.
За статистикою, найбільше укусів людей собаками відбувається у період тічок та вигодовування малюків, коли самка захищає своїх дітей від можливої небезпеки. Коли ж тварина простерилізована, вона не народжує потомство і веде себе спокійно.
На території Хорольської міської територіальної громади за кошти місцевого бюджету впродовж 2024 року здійснювався відлов безпритульних тварин з метою проведення фаховими спеціалістами ветеринарної медицини оваріогістеректомії (стерилізації) і кастрації котів та собак. На договірних умовах надавачу таких послуг виплачено кошти виконавчим комітетом Хорольської міської ради в розмірі майже 100 000 грн за 106 тваринок.
Звертаємося до власників собак і котиків з проханням провести стерилізацію домашніх улюбленців. Ми відповідальні за тих, кого приручили! І якщо людина все ж взяла на себе відповідальність завести собі домашнього улюбленця, то повинна піклуватися про його життя та здоров’я постійно, а стерилізація є вкрай необхідною. Це єдиний спосіб, який забезпечить підвищення рівня безпеки нашого міста та одночасно вбереже тварин від бродячого вуличного життя та поневірянь.