Хорольський районний військовий комісаріат повідомляє, що 12 травня проведене відкрите засідання Чутівської районної призовної комісії за участю керівництва області та військового комісаріату. З понад 9-ти тисяч призовників призовним комісіями області відповідно до завдання, визначеного розпорядженням Кабінету Міністрів України (№185-р від 22.03.2017) необхідно призвати – 545 чол. На сьогодні вже 475 громадян віком з 20 до 27 років призвані на строкову військову службу та стали до лав Збройних Сил та Національної гвардії України.
Виконання планового завдання з призову перебуває на постійному контролі у голови обласної призовної комісії – заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Пругла, який звернув увагу на важливість 100% виконання завдання та заслухав голів призовних комісій Карлівського, Гадяцького та інших районів.
Призов на строкову службу є показником національно-патріотичних настроїв в тому чи іншому регіоні Полтавщини – зазначив у своєму зверненні військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату полковник Дмитро Губський. Так в деяких районах області систематично не виконується завдання а поряд у сусідньому районі завжди хлопці йдуть до війська охоче, з бажанням оволодіти військовими навичками. Наприклад вкрай низька робота у Лубенському, Чорнухинському, Карлівському, Гадяцькому районах та містах Полтава, Лубни. В той же час найбільше бажаючих проходити строкову службу з Машівського, Хорольского, Новосанжарського та Миргородського районів області. Основою причиною є недостатня увага та рівень залучення молоді до військово-патріотичного виховання. Основи виховання починаються з навчального закладу, які нажаль на сьогодні не можуть обладнати кімнати для зберігання навчальної зброї, смугу перешкод, навчального класу, що не дозволяє якісно проведити заняття з предмету основи захисту Вітчизни. Після закінчення начального закладу юнак повинен вже знати ким він буде служити снайпером, танкістом чи водієм із першим рішенням про призов бути готовим проходити військову службу.
В той же час на засіданні було зазначено, що поряд з свідомим розумінням юнаками виконати свій військовий обов’язок до призовників, які ухиляються від призову будуть вжиті заходи адміністративної та кримінальної відповідальності – ці питання взяв на контроль член обласної призовної комісії – заступник начальника Головного управління поліції в Полтавській області полковник поліції Віталій Альошкін. Питання організації медичного огляду та контролю за призовниками, які направлені для додаткового медичного обстеження та своєчасно його не завершили було доручено члену обласної призовної комісії – заступнику Директора департаменту охорони ОДА здоров'я Юрію Курилко.
Результатом засідання призовної комісії було вимога до голів призовних комісій, районних 9міських) військових комісаріатів довести до молоді необхідність виконати свій військовий обов’язок, оволодіти військовими навиками, чесно та сумлінно відслужити встановлений термін. А ті хто всіма шляхами ухиляється від призовної комісії, чим порушує закон, займатимуться правоохоронні органи і зважуючи на прийнятий закон України "Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних" – ухиляння від призову матиме для них серйозні правові наслідки.
Заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом
підполковник Е.М.БОРОДАЙ