День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918р.) четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ.
Минуло 98 років з цієї важливої в історії України дати, однак проблема соборності залишається актуальною. Відмінності в культурних і ментальних особливостях населення Сходу і Заходу України існували завжди, однак це не завадило нашим співвітчизникам зберегти прагнення до цілісності нашої держави і єдності.
В рамках реалізації завдань щодо забезпечення національної єдності та громадської злагоди в Хоролі відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України і 98-ї річниці проголошення Акта злуки. 22 січня 2017 року урочистою ходою хорольська громада традиційно здійснила покладання квітів до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю. Колону повели керівники місцевої влади голова Хорольської районної ради Віра Мартюк, заступник голови районної ради Роман Гловацький, перший заступник голови Хорольської райдержадміністрації Сергій Абрамов і заступник голови райдержадміністрації Микола Чишко, міський голова Сергій Волошин, депутати міської ради та керівники навчальних закладів, державних установ, організацій.
В цей день Хорол долучився до акції «Велика українська хода», яку було організовано з метою вшанування пам’яті жертв Революції Гідності та загиблих учасників АТО. Центральну частину міста перед корпусом адміністративної будівлі по вулиці 1 Травня, 4, було прикрашено державними прапорами із зони проведення АТО. Цю колекцію блакитно-жовтих та червоно-чорних прапорів, які пронизані бойовим духом і запахом пороху і моторошною енергетикою війни, зі Сходу України привезла волонтерка із Києва Катерина Валевська. Стартувала ця акція 14 вересня 2014 року на Майдані в Києві і відтоді мандрує всією Україною, збираючи та єднаючи державні прапори із різних куточків України. Організатори цього масштабного проекту йшли від міста до міста, від села до села, щоб пронести патріотичний дух до кожного українця, достукатися до серця і свідомості кожного співвітчизника. Хорольці мали можливість надати посильну спонсорську допомогу бійцям АТО та написати щирі побажання на прапорі з надписом «Хорол».