Від перших паростків жита й пшениці до запашного, духмяного хліба з рум’яною шкоринкою на столі прокладений довгий шлях нелегкої праці землеробів і хлібопекарів. Із покоління в покоління кожному із нас передавалися й прививалися важливі цінності нашої буденності та національної культури у бережному ставленні до хліба. І скільки б не минуло тисячоліть, хліб залишиться символом достатку, сили, величі та людської святині.
Хорольщина – край славних хліборобів, де з радістю земною вирощуються щедрі врожаї зернових. Це край трударів, які здавна віддають жар полум’яних сердець і тепло своїх рук, аби створити шедеври пекарського мистецтва.
Хлібопекарська справа в Хоролі бере початок ще з далекого 1947 року, коли розпочала свою діяльність Хорольська пекарня. Тоді, у тяжкі післявоєнні роки, із обладнання були одна лише піч, яку розпалювали очеретом і вугіллям, та дерев’яні жолоби для замішування тіста вручну. Нині це вже механізована пекарня, яка має у своєму арсеналі сучасне обладнання і виробничу лінію з полегшеною працею.
Значний особистий внесок у становлення і розвиток пекарні зробив її керівник, Почесний мешканець Хорола, Заслужений працівник сільського господарства України – Іван Купріянович Бондаренко. Не менше докладає зусиль для процвітання підприємства і діюча директорка – Людмила Петрівна Керекилиця. Це сучасний ефективний управлінець з орієнтуванням на високоякісний продукт у середовищі добропорядної конкуренції. Людмила Петрівна зберегла і примножила добрі традиції хлібопекарського виробництва, впровадила у практику сучасні концепції менеджменту та маркетингу.
Найбільшим спільним досягненням усього трудового колективу Хорольської механізованої пекарні є здобуті перемоги у загальнонаціональних конкурсах з відзначенням дипломами лауреата «Вища проба», «Чумацький шлях», а також перемоги у багатьох ярмарках та фестивалях Полтавщини.
На сьогоднішній день підприємство входить до числа кращих товаровиробників Полтавщини, отримавши у 2018 році почесний титул від Полтавської ОДА. Вироблена продукція відповідає діючим державним стандартам та міжнародній системі якості управління безпекою харчових продуктів HACCP (ХАСП).
Окрім того, Хорольська механізована пекарня співпрацює з німецькими партнерами у сфері впровадження енергоефективних технологій, про що свідчать отримані сертифікати у 2018-2020 роках. Особлива увага приділяється якості сировини і готової продукції, які постійно проходять лабораторний контроль. Виробничо-технологічна лабораторія у 2017 році пройшла комплексне оцінювання державним підприємством – регіональним науково-технологічним центром стандартизації, метрології та сертифікації. Її робота отримала високі результати на відповідність стану системи вимірювання державним стандартам, що посвідчено свідоцтвом.
Виробничий процес відбувається із строгим дотриманням санаторно-гігієнічних норм. Перебування робітників і відвідувачів на режимному об’єкті можливе лише за умови наявності спецодягу та засобів індивідуального захисту. Охорона праці та дотримання техніки безпеки на підприємстві – теж під пильним контролем.
Виробництво хлібобулочних виробів проходить у кілька етапів і для кожного процесу – свій механізм. Борошно зберігається в об’ємних резервуарах, звідти потрапляє на сита для просіювання. А вже у виробничому цеху відбувається справжня магія: тут замішується у величезних металевих чанах тісто та випікаються сформовані вироби у пічних шафах.
Свіжа випічка по конвеєру відправляється на зберігання у цех готової продукції, а з третьої години ночі розпочинається транспортування до споживачів. Любителі хорольського хліба охоплюють широку географію: Семенівський, Велико-Багачанський, Шишацький та Оржицький райони.
Для справжніх гурманів, у широкому асортименті продукції із 75-ти найменувань, обов’язково прийдеться щось до смаку. З теплом людських рук на пекарні випікається апетитна здоба із житнього і пшеничного борошна: хліб різних видів, булочки, пампушки, батони, паляниці, перепічки, плетінки, коржі, завиванці, кулеб’яки, сайки, калачі, ріжки, рулети, ватрушки, пироги та шикарні короваї.
Господарська рука прикладена не лише до виробництва, а й до благоустрою внутрішньодворової та прилеглої до підприємства території. Тут по-домашньому затишно й атмосферно, а пахощі, як із бабусиної домашньої печі.
Таким є шлях від зернини із поля до запашного окрайцю... Миру всім і вдосталь хліба на столі!
Автор: Ірина ГРИГОРАШ