Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

визволення україни війни окупантів вересня історію світової нацистських території пам'ять мирних другої фашистських загарбників жовтня могил часів хорола жертв попі
Стежками історії: 80-річниця з Дня визволення України вiд фашистських загарбників
2024-10-28

28 жовтня Хорольська громада разом зі всією українською спільнотою відзначає особливу історичну дату – День визволення України від фашистських загарбників. На честь цієї пам’ятної події представники місцевої влади – міський голова Сергій Волошин та працівники міської ради провели урочистий захід, поклавши живі квіти до пам’ятників та братських могил воїнів-визволителів часів Другої світової війни.  

Вшанували хвилиною мовчання усіх жертв кровопролитної війни – загиблих воїнів, військовополонених та мирних мешканців глобального збройного конфлікту 1939-1945 років та віддали данину пам’яті тим визволителям, які ціною героїчних зусиль звільнили нашу рідну землю від нацистських окупантів.

Друга світова війна залишила в історії нашого краю і всього українського народу кривавий слід. Війна минула і сучасна затаврувала у пам’яті назавжди важливу істину: немає нічого найстрашнішого за війну, немає нічого найдорожчого за мир. З уроків Другої світової війни ми чітко й особливо гостро усвідомили ціну мирного неба й навіть не припускали повторення кривавої трагедії в XXI столітті. Але колишні союзники через 8 десятиліть перетворилися на кровожерливих катів, повторюючи воєнні злочини нацистів. 

Щорічно, у річницю визволення України від фашистських загарбників ми згадуємо й історію визволення Хорольського краю. 19 вересня 2024 року Хорольська громада відзначила 81-річницю вигнання нацистських окупантів з території рідного краю. Довгоочікуване визволення Хорольщини восени 1943 року стало знаковою подією, яка припинила страждання мирних людей в окупації та розірвала кайдани жорстокої армії Третього Рейху. Жахливим і моторошним нагадуванням про лихоліття війни на території міста Хорола залишилися місця довічної скорботи – 7 братських могил, у яких покояться сотні тисяч тіл невідомих солдат, військовополонених, мирних жителі єврейської національності та жертв Другої світової війни, які загинули мученицькою смертю.

Жахливі факти тяжких буремних воєнних часів залишилися у спогадах Миколи Спиридоновича Бондаренка – хорольця, полковника, начальника артилерії 373 стрілецької дивізії. «Фактично місто Хорол остаточно було визволено частинами 78 стрілецького корпусу 21 вересня 1943 року», залишилось в його згадках в історичних друкованих джерелах. 19 вересня у першій половині дня розпочалося визволення Хорола. Потім 3-ій гвардійський мехкорпус повернув на захід до села Березняки. У ході запеклих танкових і стрілецьких боїв було визволено сільські населені пункти: Новоаврамівку, Ковалі, Мелюшки, Попівку та Малу Попівку. Зранку 21 вересня 1943 року 373-тя стрілецька дивізія остаточно визволила Хорол і залізнодорожну станцію та вийшла на новий рубіж: Кутуржиха, Петракіївка, Хвощівка.

Село за селом, кілометр за кілометром наші славні визволителі виганяли армію гітлерівської Німеччини та союзників. Завершилося вигнання нацистських окупантів з території всієї України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з'єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України. Під час наступальних операцій Україна понесла непоправні втрати: обірвалося життя більше трьох мільйонів українців.

Цей день залишає глибокий відбиток у серці кожного українця. Важливо пам’ятати про подвиг наших предків і передавати цю пам'ять майбутнім поколінням, аби вони цінували мир і свободу, які дісталися нашій країні такою дорогою ціною. Шануймо нашу історію і подвиг нашого сильного, нескореного й незламного Українського народу в минулому і сучасності. Молімося за звільнення від рашистських окупантів, які розтоптали нашу спільну історію своїм підступним широкомасштабним воєнним вторгненням. Вічна пам'ять воїнам-визволителям! Незгасна світла пам'ять Героям минулого і сьогодення!

 

Автор і фото: Ірина ГРИГОРАШ

 

Оголошення
     
Повідомлення про умови продажу

ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА СЕСІЙНО
  ЗАТВЕРДИЛА УМОВИ ПРОДАЖУ
  нежитлової будівлі ясла-садка «Незабудка», яка розміщена по вулиці Молодіжна,
  будинок 13 в м.Хорол, яка продається зі збереженням профілю діяльності

     
     
Повідомлення про умови продажу

АУКЦІОННОЮ КОМІСІЄЮ РОЗРОБЛЕНІ УМОВИ ПРОДАЖУ
  нежитлової будівлі, ясла-садка «Незабудка», яка розміщена по вулиці Молодіжна,
  будинок 13 в м.Хорол

     
     
Повідомлення про скликання 60 сесії

29 жовтня 2024 року о 10:00 год. відбудеться пленарне засідання 60 сесії Хорольської міської ради восьмого скликання за адресою: м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4. Спільне засідання постійних комісій відбудеться 28 жовтня о 10:00 год., комісії з питань врегулювання земельних відносин – о 14:00 год.

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4, Тел.: (05362)33-3-44 (гаряча лінія),
E-mail: [email protected]