21 лютого, починаючи з 2000 року, у всьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Для українців материнська мова в умовах війни набула особливого значення як основний носій національних цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Українська мова – найбагатша в світі, у її словнику налічується більше 200 тисяч слів!
Ворог жорстоко, підло і цинічно намагається знищити український народ, перекреслити і спотворити його історичне минуле, розтоптати мову, культуру і традиції, як самобутню ідентичність нації. Через війну мільйони українців розкидані по різних куточках світу, вимушено проживають і отримали прихисток в іноземних країнах. Але дуже важливо пам’ятати і не забувати своє історичне коріння, походження, берегти й не цуратися рідної мови на чужині. Як би країна-агресорка не намагалась знищити нас і перервати зв’язки цілих поколінь, ми не дозволимо нашій культурі і мові відійти у забуття.
Однією з цілей війни Росії проти України нібито мав стати захист прав російськомовних. Для нас ніколи російська чи інші мови національних меншин не були приводом для чвар, розпалювання конфліктів чи національних утискань. Відразу після початку повномасштабного вторгнення соціологи зафіксували небувале згуртування українців навколо захисту української мови. Поворот українців у бік української мови – це феномен, який ще більше підкреслив красу, цінність і велич рідної мови, а також розширив сфери її вжитку.
У ці темні для України часи як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею і любити всією душею. Пам’ятаймо ціну, яку платять наші захисники заради майбутнього України, для збереження її тисячолітньої історії, культурної і мовної спадщини.
Дорогі співвітчизники! Давайте разом захищати найбільше наше багатство – нашу солов’їну українську мову! Бережімо наше – рідне, українське!
З повагою – міський голова Сергій ВОЛОШИН!