Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

Що варто знати про кір та як уберегти себе від захворювання
2019-02-27

Хорольський міжрайонний відокремлений підрозділ лабораторних досліджень ДУ "Полтавський ОЛЦ МОЗ України" інформує населення про загрозу захворюваності на кір, а також про те, як себе уберегти від надзвичайно заразної й небезпечної хвороби. На 8-му тижні поточного року в Полтавській області зареєстровано 41 випадок кору, захворюваність зросла в 2,5 рази, порівняно з попереднім тижнем. У Хорольському районі з початку року зареєстровано 3 випадки кору серед дорослих.

Що варто знати про кір та як уберегти себе від захворювання

В Україні триває спалах кору з 2017 року. За цей час більше 73000 людей у різних регіонах України захворіли на кір. Унаслідок хвороби померли 28 осіб. Головна причина спалаху – велика кількість людей, не щеплених проти кору.

Кір: смертельно небезпечний і швидкий

Кір надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 нещеплених людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Від кору захищає лише специфічний імунітет, який формується завдяки вакцинації.

Кір має серйозні ускладнення

Захворювання може призвести до пневмонії, інфекції органу слуху (середнього отиту), запалення мозку (енцефаліту), інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Ліків від кору не існує

Специфічного лікування від кору немає. Лікують лише від симптомів, та в разі виникнення бактеріальних інфекцій призначають антибіотики. Інколи може знадобитися перебування в реанімаційному відділенні. Проте захворюванню можна запобігти.

Єдиний надійний захист від кору вакцинація

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір не тільки серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.  Невакциновані медичні працівники найбільше наражаються на ризик захворіти. Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцинація зарекомендувала себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Щеплення 2 дозами вакцини захищають від кору.

Про що варто повідомити лікаря перед щепленням:

  • підозрюєте що захворіли ( висока температура, погане самопочуття);
  • про ймовірність вагітності;
  • хронічні хвороби.

Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

Вакцина проти кору безпечна та ефективна

В Україні щеплення проти кору роблять вакциною КПК (від кору, паротиту і краснухи). Для цього застосовують вакцини «Пріорикс»/Priorix (виробник Glaxosmithkline Biologicals S.A., Бельгія) та «М-М-Р ІІ»/M-M-RII (виробник Merck & Co., Inc., США). Обидві вакцини гарантовані державою безоплатно в рамках національного календаря профілактичних щеплень. Вони безпечні, ефективні та якісні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), найавторитетнішою інституцією світу у сфері охорони здоров’я.

Щеплення вакциною КПК осіб, які були в контакті з хворим на кір

У разі виникнення випадку захворювання на кір у сімейному осередку, необхідність щеплення осіб, що контактували з хворим на кір, визначає сімейний лікар амбулаторії ПМСД або іншого закладу охорони здоров’я за місцем проживання.

Підстави для рішення про необхідність щеплення

1.Слід визначити вакцинальний статус (дані про щеплення проти кору у попередні роки).  Щеплення для профілактики кору у контактних осіб призначають дітям і дорослим одноразово. Вакцинації підлягають особи, які:

  • не мають зазначених у медичній документації двох щеплень для        профілактики кору;
  • мають негативні результати лабораторного обстеження щодо наявності антитіл IgG;
  • не мають протипоказань, що зазначені в інструкції для медичного застосування вакцини для профілактики кору, паротиту, краснухи;
  • не мають в анамнезі захворювання на кір (для дорослих).

2.Якщо контактний дорослий належить до групи ризику (медичні працівники та немедичні працівники закладів охорони здоров’я, працівники освітніх закладів, представники силових структур: МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони, а також студенти навчальних закладів), то щеплення роблять вакциною державним коштом та без обмеження віку.

 

 

Державна установа «Центр громадського здоров’я МОЗ України»

Оголошення
     
Оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями

Виконавчий комітет Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області проводить відкриті торги з особливостями з метою закупівлі товару 

Трактор колісний з навісним обладнанням

код ДК 021:2015 (CPV 2008): 16700000-2 – Трактори

     
     
Повідомлення про конкурс

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ
  про проведення конкурсного відбору суб’єкту оціночної діяльності, який здійснюватиме оцінку об’єкту комунальної власності
  для цілей бухгалтерського обліку

     
     
Повідомлення про скликання позачергового виконкому

19 листопада 2024 року о 15:30 год. відбудеться двадцять перше позачергове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4

     
     
Увага! Оголошення!

Хорольська міська рада оголошує конкурс щодо придбання житла для новоствореного дитячого будинку сімейного типу, умови якого затверджені рішенням виконавчого комітету Хорольської міської ради від 12.11.2024 №454.

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4, Тел.: (05362)33-3-44 (гаряча лінія),
E-mail: [email protected]