У вівторок, 6 травня 2025 року, в залі засідань міської ради на підставі депутатського звернення депутата Полтавської обласної ради восьмого скликання Олега Баканова відбулося третє засідання оперативного штабу щодо вжиття невідкладних заходів із забезпечення безпеки місцевих мешканців від безпритульних тварин на території Хорольської міської територіальної громади Лубенського району Полтавської області під головуванням начальника відділу з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства та благоустрою виконавчого комітету міської ради Яни Карманської.
У засіданні оперативного штабу взяли участь: депутат обласної ради Олег Баканов, депутати міської ради – Валентина Керекелиця, Артур Кулик, керівники комунальних підприємств – Олександр Лозенко, Сергій Ковальський, Роман Остапенко, керівниця ГО «Лапа в долоні» – Ліна Чайковська, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Лубенського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області – Анатолій Демиденко, представники виконавчого комітету та відділення поліції №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області.
На порядку денному розглянуто питання про затвердження проєкту Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на території Хорольської міської територіальної громади на 2025-2027 роки та прийнято рішення щодо винесення останнього на чергову сесію Хорольської міської ради.
Основними завданнями проекту Програми є реалізація задекларованих методів та способів гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин. У Законі України «Про захист тварин від жорстокого поводження» біостерилізація вказана як єдиний можливий гуманний спосіб контролю популяції тварин. Механізмом проекту Програми є розвиток співпраці між ветеринарами, іншими уповноваженими структурами, та залучення на паритетних засадах представників громадських організацій, волонтерів, опікунів тварин, інформування громадськості та відповідальних осіб про засади гуманного ставлення до тварин та способи вирішення супутніх ситуацій, посилаючись на Законодавство України. Проект Програми закладає підґрунтя для розвитку соціального опікунства, інституту результативного волонтерства за сприяння органів місцевого самоврядування. Очікуваним результатом є заборона безпідставного відлову безпритульних тварин, які визнаються частиною екології громади, зменшення кількості безпритульних тварин лише шляхом біостерилізації, підвищення обізнаності мешканців стосовно культури поводження з домашніми та безпритульними тваринами та покращення санітарної та епізоотичної ситуації, формування організованого руху на території громади.
З прийняттям цієї Програми, з’явиться можливість звертись у безпосередні структурні одиниці, повідомляти про наявність вуличних тварин, їх кількість та потребу стерилізації.
У випадку захворювання тварини відбуватиметься обстеження ветеринарним лікарем, встановлення ним діагнозу та визначення подальших дій.
Автор: Любов ПАЛІЙ