Шановні громадяни! Закликаємо Вас ознайомитися з правилами безпечної поведінки під час високих температур повітря, а також у разі виникнення пожеж в екосистемах – лісах, полях, торф'яниках. Уже кілька років поспіль з червня по жовтень в Україні утримуються високий та надзвичайний рівні пожежної небезпеки. Це пов'язано з аномально високими температурними показниками та відсутністю ефективних опадів.
Не треба бути фахівцем, аби збагнути, наскільки загрозливим є збіг кількох факторів: відсутність дощу, сильний вітер, нескошений бур’ян. За таких умов навіть необережно викинутий у придорожні бур’яни сірник, недопалок чи скляна тара можуть стати причиною великого лиха. З сухої трави вогонь може перекинутися на сухостій, а потім охопити найближчі зелені насадження (парки, лісосмуги, ліси), господарські споруди (гаражі, сараї, прибудови, флігелі тощо).
У зв’язку з цим Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян: не експериментуйте із займистими речовинами у пожежонебезпечний сухий літній період! Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Одразу попередьте про це рятувальників. Зверніть увагу - загасити невелике займання трави легко – просто вилийте відро води чи закидайте землею.Не розпалюйте багаття в лісах. Не викидайте скляні пляшки. Скло може спрацювати як лінза і призвести до пожежі.
Якщо з тих чи інших причин на території, де ви знаходитесь, спостерігається сильне задимлення, захистіть свої органи дихання - користуйтеся п'ятишаровими марлевими масками або зволоженою, складеною у декілька шарів тканиною, рушником. За наявності смогу щільно закривайте вікна та двері, затисніть щілини у дверях та вікнах вологою тканиною, зробіть завіси з вологої тканини. Для зниження токсичної дії продуктів смогу вживайте полівітаміни. У житлових та службових приміщеннях проводьте щоденне вологе прибирання.
Просимо Вас відповідально ставитися до власного життя та здоров'я!
Пам'ятайте – попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати наслідки надзвичайної події.