Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

Протидія домашньому насильству – важливий засіб для побудови безпечного суспільства
2024-02-08

Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства, визначені Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству.

Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (стаття 1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству")

 Статтею 126-1 КК України (Домашнє насильство) передбачена кримінальна відповідальність за вчинення умисного систематичного фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя, колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров'я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

Основним безпосереднім об’єктом даного злочину є здоров’я особи. Додатковим факультативним його об’єктом можуть виступати воля, честь і гідність особи, її психічна недоторканність.

Кримінальні правопорушення, пов’язані із домашнім насильством, відповідно до ст.477 КПК України віднесені до приватного обвинувачення. Проте, з метою  убезпечення потерпілих осіб та покарання кривдників, які в більшості випадків перебувають між собою у сімейних відносинах, можливість закриття кримінального провадження вказаної категорії в зв’язку із відмовою потерпілої особи від обвинувачення виключена.

Протягом 2023 року  по Хорольській територіальній громаді Лубенського району Полтавської області за заявами потерпілих осіб зареєстровано 3 кримінальні провадження по ст.126-1 КК України ( домашнє насильство) та 8 кримінальних правопорушень за фактами нанесення тілесних ушкоджень різних ступенів тяжкості, пов’язаних із домашнім насильством, а саме вчинення кримінально протиправних діянь щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах .

Прокурорами Хорольського відділу Лубенської окружної прокуратури до суду у 2023 році скеровано 11 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях вказаної категорії щодо 11 осіб, обвинувачених у вчиненні кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством.

Підтримання державного обвинувачення у даній категорії справ здійснюється із врахуванням норм міжнародного права.

 Мета кримінального судочинства полягає у поновленні прав та інтересів потерпілих осіб, охороні суспільних інтересів.

            Хорольський відділ Лубенської окружної прокуратури

Оголошення
     
Повідомлення про результати громадського обговорення про перейменування топонімів

Звіт про результати проведення громадського обговорення щодо перейменування населених пунктів Хорольської міської територіальної громади (село Новоіванівка, село Бригадирівка, село Червоне)

     
     
Повідомлення про взяття на облік безхазяйного майна

Виконавчий комітет Хорольської міської ради повідомляє про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна , що знаходиться за адресою: вул.Лісна, будинок 18, с.Лісянщина, Лубенського р-ну, Полтавської обл.

     
     
До уваги землекористувачів та землевласників Хорольської міської територіальної громади!

До уваги землекористувачів та землевласників, фізичних та юридичних осіб різних форм власності! До вашої уваги пропонується до розгляду Положення щодо встановлення розміру ставок орендної плати за користування земельними ділянками на території Хорольської міської територіальної громади.

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.1 Травня, №4 тел./факс: (05362)33-3-44 (гаряча лінія) E-mail: [email protected]