У ході впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади у Хорольській міській територіальній громаді формується нова система управління земельними відносинами. Хорольська міська рада, як представницький орган місцевого самоврядування, виконує широке коло функцій управління в напрямку вирішення місцевих проблем територіальної громади, і серед них ефективне управління земельними відносинами займає одне з основних місць.
У новій децентралізованій системі земельні відносини та управління земельними ресурсами в межах сільських населених пунктів і міста Хорола набувають особливо важливого значення і наразі відбувається формування земельного фонду новоствореної громади. Нагадаємо, що двома етапами Головне управління Держгеокадастру в Полтавській області вже передало Хорольській міській раді із державної у комунальну власність земельні ділянки площею 5144,98 га та 11,9 га.
Згоду на прийняття цих земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність громади ухвалено відповідними рішеннями міської ради: третьої сесії від 23 грудня 2020 року №43 та восьмої сесії від 25 березня 2021 року №231.
У середу, 7 квітня 2021 року, міський голова Сергій Волошин підписав разом із заступником голови комісії з ліквідації – заступником начальника Головного управління Дергеокадастру в Полтавській області Людмилою Остапенко акт приймання-передачі земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів. На підставі цього документу ГУ Держгеокадастру передає, а міська рада приймає 41 земельну ділянку загальною площею 82,0 га.
На підставі акту та прийнятого рішення сесії, проєкт якого буде підготовлено на розгляд чергової сесії, буде здійснюватися державна реєстрація. У разі позитивного результату розгляду проєкту рішення депутати нададуть згоду на прийняття земельної ділянки у комунальну власність. Після цього відділом з державної реєстрації виконавчого комітету буде проведено державну реєстрацію права комунальної власності відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Із моменту державної реєстрації у міської ради, як правонаступника, виникне право власності на земельні ділянки і вона зможе розпоряджатися ними в межах чинного законодавства України.
Земельна реформа триває, а відділ земельних відносин та екології виконавчого комітету Хорольської міської ради активно продовжує роботу в напрямку удосконалення земельних відносин у межах територіальної громади, підґрунтям яких є оформлення права власності на земельні ділянки, моніторинг земельного фонду, єдина чітка система обліку, вирішення проблем землевласності та ефективного землекористування, тощо.
Автор: Ірина ГРИГОРАШ