З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну чимало людей не втомлюються підставляти плече допомоги тим, хто того потребує. Порив до відновлення справедливого миру і Перемоги України обʼєднав увесь український народ і цивілізований світ.
Масштабується і знаходить все більшу зацікавленість серед громад України президентський проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», який спрямований на підтримку та відновлення інфраструктури громад-форпостів, що знаходяться на лінії бойового зіткнення і зазнали значних руйнувань. Головна мета національного проєкту – забезпечення життєдіяльності постраждалих унаслідок бойових дій громад та зміцнення єдності країни.
У понеділок, 7 квітня, представники Хорольської міської територіальної громади здійснили робочий візит до Печенізької селищної громади Чугуївського р-ну Харківської області. У рамках робочої зустрічі Хорольський міський голова Сергій Волошин та Начальник Печенізької селищної військової адміністрації, селищний голова Олександр Гусаров підписали меморандум, предметом якого є загальні засади співпраці та матеріально-технічної допомоги громаді-форпосту.
До відома: Міністерство розвитку громад обирало пари громад за критеріями схожості, такими як: кількість населення, тип громад, логістика, економічний профіль тощо задля сприяння ефективній співпраці та обміну досвідом. Хорольська громада, як тилова, виявила бажання і готовність забезпечити необхідну допомогу Печенізькій громаді-форпосту відновити інфраструктуру та сприяти її розвитку в ці тяжкі для країни часи.
Із 12 населених пунктів громади 9 пережили тяжкі часи окупації й відчули агресію ворожої країни-терориста. Після деокупації 10 вересня 2022 року в Печенізькій громаді почалося нове, і водночас одне з найважчих випробувань. Знищена повністю або частково пошкоджена інфраструктура, заміновані поля, зруйновані школи, дитячі садочки, рибне господарство, приватні домоволодіння. Масовані обстріли та атаки шахедами не припиняються і після деокупації. 7 березня 2023 року рашистами зруйновано Мартівський ДНЗ ясла-садок. 17 і 23 березня цього року противник завдав подвійного удару по комунальному закладу «Печенізький ліцей імені Генріха Семирадського».
Але попри все – люди не втрачають оптимізму і захоплюють своєю стійкістю. Відстань від Печенігів до лінії фронту – близько 40 км. І саме в таких умовах громади-форпости на прикладні Печенізької стають точками опори: для держави, української армії, волонтерів і для самих мешканців. Підписання меморандуму стало першим кроком до зміцнення партнерських відносин між нашими громадами, які в подальшому стануть прикладом успішної співпраці та підтримки. Проєкт «Пліч-о-пліч» не лише сприяє відновленню зруйнованих територій, але й зміцнює зв’язки між громадами, формуючи міцний фундамент для майбутнього розвитку України. Спільними зусиллями ми демонструємо всьому світу, що разом здатні подолати будь-які труднощі та відродити нашу країну.
Автор: Ірина ГРИГОРАШ
Фото: Наталія БАЛАБАЙ (Печенізька селищна громада)