Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

Ти як?

Пенсійний фонд України інформує!
2025-07-08

Відбулися важливі зміни щодо виплати пенсії та страхових виплат для пенсіонерів-ВПО, мешканців ТОТ та пенсіонерів за кордоном

Цьогоріч прийнято урядове рішення, яке внесло важливі зміни, що скасовують чимало обмежень і дають нові можливості окремим категоріям одержувачів пенсій. Йдеться, зокрема, про пенсіонерів, які:

- тимчасово проживають за межами України;

- проживають на тимчасово окупованій території ( далі – ТОТ);

- виїхали з ТОТ та проживають на підконтрольній території (незалежно від наявності довідки ВПО та дати переміщення). 

Постанова КМУ від 11.02.2025 №299 “Про деякі особливості виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) та страхових виплат за страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” затвердила новий порядок виплати пенсії та страхових виплат зазначеним вище категоріям пенсіонерів.

Відтепер виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), страхових виплат тим одержувачам, що тимчасово проживають за межами України, і тим, що проживають на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, здійснюється за умови проходження особою фізичної ідентифікації до 31 грудня кожного календарного року.

Пройти фізичну ідентифікацію до 31 грудня 2025 року потрібно ВСІМ пенсіонерам, які тимчасово перебувають за кордоном (навіть тим, які ніколи не мали довідки ВПО)!

Окрім того, якщо пенсіонери проживають на тимчасово окупованій території, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію зі свого рахунку кожні шість місяців (якщо у поточному півріччі не проходили фізичну ідентифікацію).

Ще одна важлива умова для  громадян, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, і для тих, що виїхали на підконтрольну територію України, - виплата пенсії їм здійснюється при підтвердженні факту щодо неодержання пенсії від російської федерації. Повідомити Пенсійний Фонд про неодержання пенсії від рф можна в заяві, поданій в довільній формі, через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua).

Визначені такі способи проходження фізичної ідентифікації:

1. Особисте звернення особи до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України або до банку, де відкрито пенсійний рахунок.

2. Дистанційне звернення через вебпортал електронних послуг ПФУ за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія. Підпис”, створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг Дія. Цей спосіб доступний у разі наявності в особи біометричного паспорта, виданого після 2016 року.

3. Звернення за допомогою відеоконференцзв’язку через Google Meet, Signal, Telegram, Viber, WhatsApp або Zoom із дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг. Заявка на відеоідентифікацію подається через вебпортал електронних послуг ПФУ. Під час сеансу демонструються документи, що посвідчують особу.

4. Особисте звернення до закордонної дипломатичної установи України (консульства) для тих громадян, які перебувають за кордоном, для отримання документу про посвідчення факту, що особа є живою. Такий документ та письмова заява особи про продовження виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), страхових виплат, складається в довільній формі. Надсилаються документи рекомендованим листом або поштовим відправленням з оголошеною цінністю територіальному органу Пенсійного фонду України за місцем перебування пенсіонера на обліку. Також їх можна завантажити через вебпортал Пенсійного фонду.

Нещодавно для контролю за процедурою щорічної ідентифікації в особистому кабінеті користувачів, я мають статус “пенсіонер”, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України з’явився новий зручний сервіс – “Моя ідентифікація”. У цьому розділі зазначається дата останньої ідентифікації і джерело, з допомогою якого вона була проведена. Завдяки цьому можна легко переконатися, що ідентифікація особи проведена, і це є підставою для продовження виплат.

Отже, наразі сервіс “Моя ідентифікація” – це найефективніший і найдоступніший спосіб комунікації з Фондом. Для того, щоб скористатись сервісом, потрібно зробити такі кроки:

1. Авторизуватись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua) за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або Дія.Підпису, або ID.GOV.UA.

2. В особистому кабінеті у меню ліворуч обрати рубрику “Моя ідентифікація“.

3. Якщо в особистому кабінеті людини зі статусом «пенсіонер» сервіс не відображається, слід оновити сторінку, натиснувши клавішу F5.

Важливо! Якщо пенсіонер не потребує ідентифікації або жодного разу її не проходив, поля “Дата” та “Джерело” сервісу “Моя ідентифікація” будуть пусті.

Оголошення
     
Повідомлення про оголошення

Оголошення про збір ідей проєктів до Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Хорольської міської територіальної громади на 2023-2027 роки (розділ XVIII Стратегії).

     
     
Повідомлення про засідання виконавчого комітету

У вівторок, 15 липня 2025 року о 14:00 год. відбудеться шістнадцяте чергове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Соборності, 4

     
     
Повідомлення про аукціон

ОГОЛОШЕНО АУКЦІОН НА ПРОДАЖ
  ОБ'ЄКТУ МАЛОЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ:
  закінченого будівництвом об'єкту, будівлі (теплогенераторної, А)
  по вул. Кременчуцька, будинок 2-А в м.Хорол

     
     
Повідомленя про приватизацію

ПОВІДОМЛЕННЯ
  про публікацію інформаційного повідомлення про приватизацію:
  закінчений будівництвом об'єкт, будівлі (теплогенераторної, А) 
  по вул. Кременчуцька, будинок 2-А в м.Хорол

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4, Тел.: (05362)33-3-44 (гаряча лінія),
E-mail: [email protected]