Вишиванка стала символом України, кожної родини. Вона є невід’ємним атрибутом і частиною самобутньої, неповторної, барвистої культури, багатовікової історії державотворення і споконвічних традицій великого, сильного і вольового українського народу. Це істино традиційний зв’язок поколінь. Щороку, у третій четвер травня, прийнято відзначати День української вишиванки. Цьогоріч виповнюється 16 років від започаткування традиції святкування Дня вишиванки на загальнодержавному рівні.
19 травня 2022 року, на площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченку Хорольська громада влаштувала патріотичну акцію, покликану показати силу і велич усього українського народу. Навіть у такі нелегкі для всієї країни часи ми не повинні забувати про збереження народних традицій, прадавніх звичаїв і обрядів. Тож у День вишиванки Хорольська громада продемонструвала символічну значимість і унікальність етнічного вишитого одягу, підтвердивши свою стійку проукраїнську позицію.
Працівниками відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Хорольської міської ради підготовлено цікаву й пізнавальну культурну програму. Ведучі Оксана Левіна та Ірина Редька стали провідниками у світ історії створення краси вишиванок із полотна і ниток з унікальним символічним значенням у кожному орнаменті, доторкнувшись до її глибин цікавими розповідями. Місцева поетеса Ірина Кіріяченко дебютувала перед багатолюдною публікою із авторським зворушливим віршем про вишиванку.
В умовах воєнного стану День вишиванки має особливе значення. Росіяни люто ненавидять і винищують українців за мову, культуру і наш генетичний код. А код цей зашитий у вишиванці. Його ми ніколи не зрічемось, збережем!
Автор: Ірина ГРИГОРАШ