Днями на Хорольщині відбувся XII фестиваль-конкурс естрадної пісні для захисників Вітчизни та їхніх матерів «Мамина весна». Перший в історії нашої громади мистецький захід всеукраїнського масштабу об’єднав творчі колективи та виконавців, представників різних громад і сімей, чиї долі навіки змінила війна.
Всеукраїнський мистецький фестиваль проходив у місті Хоролі та мальовничому селі Клепачі, перетворивши ці локації на осередки глибоких емоцій, вдячності, шани та культурного єднання. Протягом двох днів понад 400 учасників з різних куточків України – Полтавської, Вінницької, Хмельницької, Черкаської та Харківської областей – ділилися своїми талантами з глядачами.
Особливо символічною була участь делегації з Харківщини – громади-форпосту, яка постраждала внаслідок збройної агресії рф. Завдяки меморандуму про співпрацю, підписаному між Хорольською і Печенізькою громадами 7 квітня 2025 року в межах національної урядової програми «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», селищна прифронтова громада отримала надійного партнера в тилу. Її культурну міць на фестивалі представив жіночий ансамбль «Струмочок» Артемівського будинку культури.
Перш ніж поринути у вир емоцій фестивалю, гості відвідали Хорольський краєзнавчий музей, де ознайомилися з багатою історією краю – від сивої давнини до героїчних днів сьогодення. Знайомство з легендами, видатними постатями та історичними подіями Хорольщини різних часів та епох додало змістовного підґрунтя подальшим подіям.
Центральною локацією фестивалю стало село Клепачі, де розташована справжня перлина Хорольської громади. Завдяки ініціативі та турботі голови правління СВК «Перемога», Заслуженого працівника сільського господарства України Анатолія Пасюти, село набуло вигляду сучасного культурного та духовного простору – з розкішним ландшафтним озелененням, Свято-Вознесенським храмом у серці села, меморіальними об’єктами, фонтаном, декоративним освітленням, креативною та розвиненою інфраструктурою. Саме тут, серед рукотворної краси, на великій сцені у відкритому просторі учасники фестивалю дарували глядачам свої пісні, танці та патріотичну поезію.
Перед початком концертної програми відбулася церемонія вшанування пам’яті загиблих Героїв Клепачівського старостинського округу, всієї громади та України. Під час мітингу-реквієму, організованого відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини (начальник – Оксана Левіна), було покладено квіти на Алеї Героїв, запалено лампадки пам’яті. З промовою до матерів, дружин і вдів полеглих Захисників звернулася голова Лубенської районної ради Тетяна Качаненко, висловивши щирі слова підтримки та вдячності.
Почесне право відкриття фестивалю належало Хорольському міському голові Сергію Волошину, керівнику СВК «Перемога» Анатолію Пасюті та голові ГО «Культурно-спортивне об’єднання інвалідів» міста Сміла Черкаської області – Олександру Іськову, який є ідейним натхненником і засновником фестивалю «Мамина весна». Саме його ініціатива з 2014 року започаткувала цю творчу традицію як спосіб підтримки родин загиблих Героїв.
Фестиваль став справжнім тріумфом мистецтва, патріотизму й людяності. Багатолюдна глядацька аудиторія мала змогу переглянути 95 конкурсних номерів, в яких звучали пісні про материнську любов, віру, біль утрат і надію на мирне майбутнє. Всі учасники отримали подарунки, придбані за кошти бюджету громади. Найяскравіші виконавці та колективи були відзначені дипломами І–ІІІ ступенів.
Голова Хорольської філії ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» Надія Данильченко разом із родинами загиблих Захисників взяла участь у заходах вшанування, підкресливши єдність громади в спільній пам’яті. Фестиваль «Мамина весна» став не просто культурною подією. Це – акція незламної любові, уклінної вдячності та підтримки. Це нагадування, що пам'ять про Героїв має звучати не тільки в серцях, а й у пісні, слові та щирих людських обіймах. Хорольська міська територіальна громада довела, що здатна об’єднувати, підтримувати й надихати – навіть у часи великих викликів та загроз. Захід мав благодійну мету задля підтримки ЗСУ, тож зібрано понад 15 тис. грн на ремонт автівки для наших захисників.
Дякуємо усім, хто долучився до організації та проведення грандіозного в масштабах Хорольщини соціокультурного заходу, а саме: міському голові Сергію Волошину, депутатському корпусу, голові правління СВК «Перемога» Анатолію Пасюті, засновнику фестивалю «Мамина весна» Олександру Іськову, відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини (начальник – Оксана Левіна), відділу освіти, молоді та спорту Хорольської міської ради (начальник – Ірина Штейнберг), працівникам інших комунальних закладів міської ради та кожному учаснику фестивалю.
Перший на Хорольщині Всеукраїнський фестиваль – це початок нових традицій єдності, культури та пам’яті. Бо Україна сильна там, де співає серце і пам’ятає душа!
Автор і фото: Ірина ГРИГОРАШ