Культура – це фундаментальна основа для гармонійного особистісного й суспільного розвитку. На працівників цієї сфери в умовах непростого сьогодення покладено важливе завдання – при мінімальному ресурсному забезпеченні залишатися натхненниками, творцями народного художнього мистецтва та невтомними ентузіастами.
З метою налагодження ефективної комунікації з працівниками культури новоствореної територіальної громади 5 лютого 2021 року відбулася координаційна нарада керівників закладів культури за участю Хорольського міського голови Сергія Волошина. Розпочалася офіційна зустріч із урочистої церемонії нагородження найактивніших діячів культури Хорольщини дипломами Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА. Очільник Хорольської міської територіальної громади долучився до вітань нагороджених та перевів зустріч у робочий формат для обговорення актуальних проблем, які виникли на етапі реформування сфери культури.
В умовах децентралізації влади реформування сфери культури і мистецтва проходить з рядом труднощів, які можна подолати лише спільними зусиллями місцевої влади і її представників. Із початку відліку повноважень Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області розпочав діяльність її структурний підрозділ – відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини. Його діяльність координує тимчасово виконуюча обов’язки начальника відділу Марина Остапенко. У розгалуженій сфері культури в межах Хорольської міської територіальної громади розпочали роботу 74 заклади: Хорольська мистецька школа (колишня дитяча музична школа), Хорольський краєзнавчий музей, Хорольський базовий будинок культури, Хорольська центральна публічна бібліотека та клубні заклади в сільських населених пунктах.
У ході обговорень порушили численні проблемні питання фінансового, матеріально-технічного забезпечення закладів культури та шляхи їх вирішення. Успішно вдалося вирішити проблему енергозабезпечення, але в цілому видатки на забезпечення усіх потреб у галузі культури за рахунок коштів бюджету Хорольської міської територіальної громади обмежені. У подальшому проблема дефіциту фінансування може бути вирішена за рахунок формування вільних залишків бюджетних коштів.
Спільнота працівників галузі культури забезпечує відродження та популяризацію національної культури, збереження прадавніх традицій, формування середовища духовно багатих і всебічно розвинених людей у громадах. Тож значення їхньої творчої праці неможливо переоцінити.
Автор: Ірина ГРИГОРАШ