Ситуація 3 Почався мінометний обстріл. Як зрозуміти, що обстрілюють саме мінами? Міна має довгий, протяжний свист. Щойно почуєте – хутчіш сховайтесь у будь-якому заглибленні. Далеко бігти не можна, треба «впасти» в найближчу ямку. На порятунок є 2–5 секунд.
Експерти говорять, що спершу ворожі мінометники роблять один пристрілочний постріл (димова або запалювальна міна) в бік цілі. Після цього за місцем вибуху вводять поправки. І тільки потім відкривають вогонь всією батареєю. Тому після першого вибуху є деякий час, щоб залягти або знайти укриття. Отже, якщо потрапили під обстріл, необхідно негайно лягти на землю й ні в якому разі не вставати.
Між обстрілами будуть паузи. Якщо ви не в надто безпечному місці – потрібно по-пластунськи рухатися до найближчих складок місцевості або штучного укриття. Чим нижче будете перебувати, тим вищий шанс вижити.
Допомогу пораненим надавайте лише після закінчення обстрілу, — за можливості перемістіть цю людину в укриття.
Часто міни не вибухають. Причини різні, – від м’якого ґрунту до неспрацювання підривника. Таку міну в жодному разі не чіпайте, – ймовірність вибуху дуже висока. Дотримуйтесь всіх рекомендацій та застережень.