Відповідно до Конвенції ООН проти корупції держави - учасниці повинні розробляти і здійснювати ефективну скоординовану політику щодо протидії корупції та утворити з цією метою спеціально уповноважений орган. Відповідні рекомендації надані Україні Групою держав проти корупції (GRECO), Організацією економічної співпраці та розвитку (ОЕСР) та експертами ЄС. В Україні окремими повноваженнями щодо формування та реалізації антикорупційної політики наділені кілька інституцій, серед яких - Національний антикорупційний комітет, Міністерство юстиції України, Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики.
На виконання антикорупційного законодавства України, зокрема Закону України “Про запобігання корупції” особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування терміном до 01.04.2017 року повинні заповнити електронну декларацію в ЄДИНОМУ ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРІ ДЕКЛАРАЦІЙ на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, використовуючи апаратний носій особистого ключа. Декларація заповнюється через власний персональний електронний кабінет суб’єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій шляхом заповнення електронної форми і паперова копія декларації не подається!
Для заповнення декларації необхідно пройти процедуру отримання сертифікату електронного підпису (тобто генерації електронних приватних ключів, за якими система аутентифікує особу-декларанта). АЦСК (акредитований центр сертифікації ключів) КБ «Приватбанк» призначений для систем електронного документообігу і для своїх клієнтів КБ «Приватбанк» надає послугу з генерації сертифікату електронного підпису безкоштовно. Для того, щоб стати клієнтом банку, необхідно звернутися в найближче відділення. За допомогою отриманого електронного цифрового підпису, який є аналогом і має рівну юридичну силу власноручного підпису, можна заповнювати декларації, оформляти звітність, проводити комерційні операції.
1)Як отримати сертифікат електронного цифрового підпису див. тут.
2)З роз’ясненнями і навчальними відео щодо заповнення електронних декларацій можна ознайомитися за посиланням тут.
3)Практикум з застосування антикорупційного законодавства та електронної системи декларування доходів, що проводився у м. Миргороді 23.02.2017 року тут та практикум проведений у м. Горішні Плавні тут.
4)Після одержання приватного ключа в акредитованих центрах сертифікації ключів декларацію заповнюйте за посиланням тут.