Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

Ти як?

До уваги суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні
2025-06-18

Діяльність суб'єктів господарювання, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця

Роз’яснення надає заступник начальника управління – начальник відділу з питань праці північного регіону управління інспекційної діяльності у Полтавській області Наталія ГУСКА. 

Діяльність суб'єктів господарювання, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, регулюється Законом України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 №5067-VI та іншими законодавчими актами України. Зокрема, статтею 39 Закону України «Про зайнятість населення» визначено, що суб’єкти господарювання – роботодавці, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, направляють працівників за умови, якщо це передбачено колективним договором такого роботодавця, та за наявності згоди первинної профспілкової організації і зобов’язані:

1) укласти договір з роботодавцем про застосування праці працівника;

2) виплачувати працівникові заробітну плату в розмірі, не нижчому, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом, та заробітної плати, яку отримує працівник у роботодавця за виконання такої ж роботи;

3) забезпечувати працівнику час роботи та відпочинку на умовах, визначених для працівників роботодавця, що передбачено умовами колективного договору та правилами внутрішнього трудового розпорядку;

4) нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на користь працівника;

5) не перешкоджати укладенню трудового договору між працівником та роботодавцем, у якого виконувалися ним роботи.

При цьому, суб'єкт господарювання може здійснювати наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у фізичних осіб на підставі укладеного договору між суб'єктом господарювання та фізичною особою про надання послуг.

Суб'єкту господарювання заборонено направляти працівників на робочі місця до роботодавця, в якого:

1) протягом року скорочено чисельність (штат) працівників;

2) не дотримано нормативу чисельності працівників основних професій, задіяних у технологічних процесах основного виробництва;

3) залучаються працівники для виконання робіт у шкідливих, небезпечних та важких умовах праці, а також робіт за основними професіями технологічного процесу основного виробництва.

Враховуючи вимоги пункту 4 частини четвертої статті 36 Закону України «Про зайнятість населення» суб’єктами господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців зобов’язані подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, відомості про чисельність працевлаштованих ними осіб у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за погодженням з центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у галузі статистики.

Зокрема наказом Міністерства соціальної політики України від 03.06.2019                № 851, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.07.2019 за №  717/33688, затверджено форму звітності № 1-ПА (квартальна) «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні» (далі – форма звітності №  1-ПА) та Порядок подання форми звітності № 1-ПА (далі – Порядок).

Згідно пункту 3 розділу 1 Порядку форма звітності № 1-ПА подається щоквартально міським, районним і міськрайонним центрам зайнятості не пізніше 15 числа місяця після звітного кварталу.

У разі, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку подання звіту є перший після нього робочий день.

Форма звітності № 1-ПА подається в електронному (з накладенням електронного цифрового підпису) чи паперовому вигляді (із засвідченням підписом керівника або уповноваженої ним особи).

Суб’єктами господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців відповідно до укладених трудових договорів заповнюють розділ II форми звітності № 1-ПА.

Додатково повідомляємо, що у разі неподання або порушення порядку подання суб'єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» відомостей про працевлаштованих ним осіб стягується штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (частина четверта статті 53 Закону України «Про зайнятість населення»).

Оголошення
     
Повідомлення про оголошення

Оголошення про збір ідей проєктів до Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Хорольської міської територіальної громади на 2023-2027 роки (розділ XVIII Стратегії).

     
     
Повідомлення про засідання виконавчого комітету

У вівторок, 15 липня 2025 року о 14:00 год. відбудеться шістнадцяте чергове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, вул.Соборності, 4

     
     
Повідомлення про аукціон

ОГОЛОШЕНО АУКЦІОН НА ПРОДАЖ
  ОБ'ЄКТУ МАЛОЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ:
  закінченого будівництвом об'єкту, будівлі (теплогенераторної, А)
  по вул. Кременчуцька, будинок 2-А в м.Хорол

     
     
Повідомленя про приватизацію

ПОВІДОМЛЕННЯ
  про публікацію інформаційного повідомлення про приватизацію:
  закінчений будівництвом об'єкт, будівлі (теплогенераторної, А) 
  по вул. Кременчуцька, будинок 2-А в м.Хорол

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4, Тел.: (05362)33-3-44 (гаряча лінія),
E-mail: [email protected]