З метою інформування населення для забезпечення профілактики виникнення особливо небехпечних захворювань тварин і бджіл Хорольська районна державна лікарня ветеринарної медицини повідомляє про небезпеку трихінельозу та такі хвороби бджіл як: нозематоз, варроатоз, акарапідоз, браульоз. Для отримання більш детальної інформації громадяни можуть звернутися для отримання більш детальної консультації до фахівців Хорольської РДЛВМ за телефоном: 33-5-03.
НЕБЕЗПЕКА ТРИХІНЕЛЬОЗУ
Трихінельозна інвазія – це одне з тяжких гельмінтоз них захворювань тварин і людини. Природні осередки виявляють на всіх широтах земної кулі, особливо в регіонах з розвиненим свинарством та широким вживанням людьми в їжу свинячого м’яса. Хворіють свійські та дикі свині, борсуки, нутрії, собаки, кішки, щури, миші, а також люди.
Джерелом трихінельозу для людини є уражені хворобою домашні тварини, найчастіше – домашні свині, нутрії. Люди заражаються через недостатньо проварене або просмажене м’ясо, що містить личинки паразита. "Підхопити" личинки трихінели можна у разі споживання м’яса впольованої дичини без попередньої ветеринарної експертизи туші дикого кабана. Поодинокі випадки трихінельозу мають місце як в Полтавській області, так і в Хорольському районі в дикій фауні. Личинки трихінел були виявлені в лисиць та борсуків. У людини статевозрілі трихінели паразитують у кишечнику, а їх личинки – у поперечносмугастих м’язах.
Основні прояви хвороби зумовлені алергією, що спричинена продуктами обміну речовин і розпаду трихінел. Інкубаційний період може становити 3-25 діб. Ознаки: підвищення температури до 400 С, висипи на шкірі, загальна слабкість, головний біль, сильний біль у м’язах, при рухах язика, очей, набряклість обличчя і кінцівок. Хвороба призводить до довічної інвалідності, можливо, і до смерті.
ПРОФІЛАКТИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ БДЖІЛ НАВЕСНІ
Навесні формується матеріальна основа життєдіяльності бджолиної сім'ї на весь рік. Значної шкоди бджолам в нашій місцевості завдають такі захворювання як: нозематоз, варроатоз, акарапідоз, браульоз. Всі ці хвороби бджіл можуть протікати як гостро, так і у хронічній формі, а тому важливо вчасно і точно установити діагноз, провести диференціацію збудників і здійснити якісне лікування бджолосімей. Найбільш точним способом визначення захворювань бджолосімей є проведення лабораторного дослідження пасіки навесні. Для цього надсилають проби не менше 50 живих бджіл від 10% сімей пасіки.
Завідувач відділу по організації діагностичних заходів Хорольської РДЛВМ, лікар ветмедицини Костюк Н.М.