Через специфічні кліматичні зміни та погодні умови, які обумовленні рясними атмосферними опадами та похолоданням, розвиток усіх рослин та їхнє цвітіння дещо затрималося. Проте, саме зараз розпочалося інтенсивне цвітіння білої акації і інших медоносних рослин. У пошуках нектару бджолосім’ї інтенсивно відвідують всі квітучі рослини, у тому числі й бур’яни.
У той же час, у ряді сільськогосподарських виробничих кооперативах та підприємств різних форм власності проводиться обробіток с/г культур пестицидами (в т.ч. інсектицидами) вдень, що суворо заборонено. Спеціалісти відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби рекомендують суб’єктам господарювання здійснювати обробіток посівів лише у вечірні години чи вночі за відсутності льоту бджіл з метою запобігання їх отруєння. При цьому використовувати інсектициди виключно із затвердженого переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Цей перелік доступний на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України у відкритому доступі, з яким можна ознайомитися тут.
Керуючись чинним законодавством у черговий раз нагадуємо про чітке дотримання регламентів застосування пестицидів та санітарних правил, зокрема для запобігання отруєння бджіл не рекомендується обробіток пестицидами квітучих рослин, включаючи і бур’яни. Для запобігання подальшого отруєння бджіл прохання обов’язково повідомляти населення, особливо пасічників, особисто або через засоби масової інформації за три доби до внесення засобів захисту рослин, особливо інсектицидів. Біля полів потрібно виставляти таблички з зазначенням назви препарату та дати проведення обробітку.
Роботу з інсектицидами рекомендується проводити лише у вечірні години. Забороняється проводити робити обробіток рослин при швидкості вітру більшій за 3-4 м/с, а також коли напрямок вітру спрямований на населений пункт. Санітарна зона – відстань від оброблюваного поля до населеного пункту, повинна становити 300 м (при штанговому обприскуванні). Також прохання до приватних осіб здійснювати обробіток пестицидами і агрохімікатами присадибних ділянок механізованими обприскувачами із погодженням з органами місцевого самоврядування, старостами за місцем проживання.