Наш прадавній славетний Хорол став старшим ще на один рік. 21 вересня 2019 року, в самому серці міста – на центральній площі, відбулося святкування 936-ої річниця з дня його заснування. Цього дня гомінкою юрбою зібралися містяни та гості з різних географічних куточків, щоб відзначити День народження міста. Саме цього дня ми помічаємо й по-особливому цінуємо велич і красу Хорола, відчуваємо подих насиченого історичного минулого з різними ароматними нотками, які увібрали в себе таємничі історії, загадкові події, безсмертні легенди та поєднали в єдине ціле домішки людських радощів і печалі, спокою і тривог, щастя і горя. Цього дня з особливою надією та сподівання ми прагнемо побачити в майбутньому наш Хорол розбудованим, сучасним, комфортним, ще більш прекрасним і квітучим, а головне – щасливих і заможних у ньому людей.
На знак любові до рідного міста, глибокої пошани до його багатовікової історії, поваги до хорольців, які гучно прославили в різний час ім’я давнього форпосту слов’ян, оргкомітет Хорольської міської ради підготував та організував широкомасштабне дійство до Дня народження рідного міста. Традиційно День народження Хорола розпочався із світанку молитвою за єдність в Петро-Павлівському храмі Полтавської єпархії Української православної церкви Київського патріархату.
Цьогоріч особливий акцент уваги було зосереджено на історичні події й видатні постаті міста початку ХХ століття. Напередодні святкувань центральну вулицю було прикрашено банерами з портретами сучасних хорольців та видатних особистостей минулого сторіччя, як символічний зв'язок різних поколінь під загальною назвою «Місто люди прикрашають». Це був лейтмотив – головний тематичний елемент цьогорічного Дня міста. Хорол із давніх давен славиться талановитими, обдарованими, працьовитими людьми, які залишили нам у спадок безцінні духовні, наукові, культурні надбання і заклали міцний фундамент для подальшого будівництва. Надзвичайно складно було виокремити з-поміж різноманіття гідних відомих постатей Хорола ХХ століття, та до почесної десятки в цьому переліку ввійшли: борець, силовий атракціоніст Іларіон Валер’янович Борошенко; діяч народної освіти, засновник недільних шкіл у Хоролі Модест Гаврилович Димський; директор Хорольського технікуму механізації (в 1935-1941, 1945-1966 роках), учасник Другої Світової війни Іван Олександрович Дряпак; лікар-гомеопат, доктор медицини, міський голова в 1914 році Євграф Якович Дюков; педагог, фотограф, художник Василь Михайлович Маковський; лікар-хірург Михайло Тимофійович Полонський; дворянин, міський голова з 1894 по 1901 рік Володимир Дмитрович Старицький та заслужений учитель УРСР, краєзнавець Карпо Остапович Ходосов.
Багато інформації про місто хорольці отримали і в історико-краєзнавчих наукових роботах Козлова Андрія Володимировича та Козлова Володимира Андрійовича. До 936-ї річниці з дня заснування міста Хорола та до 76-ої річниці визволення Хорольщини від нацистських окупантів за підтримки депутатів міської ради видано книгу «Давній Хорол і його мешканці на візуальних джерелах». Її презентація відбулась на просвітницькій галявині, зібравши коло шанувальників історії рідного краю. Як гідні і вдячні нащадки ми маємо пишатися історією Хорола та його видатними діячами різних сфер суспільного життя. Не просто пишатися, а й цікавитися, знати, пам’ятати, плекати, берегти, цінувати й передавати наступним поколінням.
Проведення святкових розважальних заходів відбулося не менш цікаво, емоційно й захопливо. Після відкриття міським головою Сергієм Волошиним свята з центральної сцени, глядачів порадували своїм виступом вихованці дошкільних навчальних закладів міста «Яблунька» та «Веселка», а також дитячі колективи художньої самодіяльності з Андріївки, Петракіївки, Березняків, Клепачівської ОТГ, Мусївски і Хильківки. До найменших наших хорольців завжди прикута особлива увага, бо потішити й порадувати завжди хочеться найдорожчих у цьому житті. Для дітей та їх турботлвих батьків підготовлена розважальна програма із залученням професійних аніматорів у всіх кольорах веселки: із танцями, співами, конкурсами, вікторинами, розвагами та смачними ласощами. А для того, що залишити на добру згадку світлини, виготовлено яскраві фотозони для дорослих і дітей.
Шедеври майстрів декоративно-ужиткового мистецтва різних жанрів були представлені в парковій зоні. Вишуканістю та витонченістю вразили ляльки ручної роботи Олени Єрмолаєвої з Києва, для якої звичайне хобі в її умілих золотих руках перетворилося на цілком серйозну творчу справу. За звання професіонала фотомистецтва у фотоконкурсі «Я люблю своє місто, я люблю свій край» змагалося шестеро конкурсантів: Олександр Сахно, Ігор Фурсов, Юлія Шевчук, Євгеній Радько, Максим Ботвінко та Ольга Кожевнікова. За підсумками відкритого голосування переможницею конкурсу і володаркою золотого кубка фотомайста стала Юлія Шевчук. Для любителів домашніх тварин проведено виставку «DOGS SHOW 2019», а для шанувальників спорту – змагання з гирьового спорту, показовий виступ з кікбоксингу, шахово-шашковий турнір та футбольний турнір за кубок мера.
У програму святкового концерту увійшли пісенні дарунки від студентів Хорольського агропромислового коледжу. Цікавим для молоді став виступ репера Міхи Невідомського – лідера хіп-хоп гурту «Апокриф» з м. Буча, фіналіста фестивалю «Червона Рута» у 2014 році. Пікантною особливістю його творчості є трансформація в реп-варіанти віршів видатних українських класиків.
За старою доброю традицією азартні люди випробували свою щасливу вдачу в розіграші святкової лотереї. Улюбленці фортуни стали володарями суперпризів: холодильника, ЖК-телевізора, скутера та мультиварок, а також інших корисних для побуту речей.
Після урочистого відкриття свята «Своє серце, мій Хороле, я кладу до твоїх ніг» відбулася урочиста церемонія нагороджень грамотами, подяками та відзнаками різних рівнів працівників підприємств, установ та організацій міста, призерів конкурсів та виставок. Привітали глядачів та долучились до нагороджень: міський голова Сергій Волошин, голова Хорольської РДА Лариса Звірко, голова Хорольської районної ради Віра Мартюк та голова Семенівської селищної ради Людмила Милашевич. Медалями «За вагомий внесок у розвиток міста» цьогоріч нагороджено: Раїсу Пилипенко – завідуючу ДНЗ «Малятко»; Ольгу Кожевнікову – краєзнавця; Володимира Козлова – історика, заслуженого вчителя України, Почесного громадянина Хорольського району; Лідію Федоренко – ветерана відділу освіти; Валентину Зайченко – завідуючу неврологічного відділення Хорольської ЦРЛ; Вікторію Кіяшко – фізичну особу-підприємця; Тетяну Третяк – фахівця із соціальної роботи; Світлану Міщенко – заступника головного лікаря Хорольської ЦРЛ, депутата міської ради; Миколу Копайгору – директора Хорольської гімназії та Анатолія Дінця – тракториста КП «Комунсервіс».
Премогу в конкурсі «Краще ОСББ 2019 року» здобули: ОСББ – Злагода – (голова правління Валентина Ганзенко); ОСББ «Фортуна» (голова правління Руслан Левін) та ОСББ «Соборне, 21Б» (голова правління Тетяна Свириденко). Фіналістів конкурсу нагороджено подарунковими сертифікатами на отримання фінансової підтримки для розбудови і розвитку житлового фонду – по 10,0 тисяч кожному.
Ближче до надвечір’я глядачі отримали позитивний заряд енергії від феєричного і запального виступу народного аматорського колективу «Гілея». Хедлайнером свята була ефектна, талановита українська співачка, лауреатка премії Алли Пугачової «Золота зірка» – Міла Нітіч. У світлі софітів вона виблискувала не лише своєю вродою, а й неповторним вокалом в потужному звучанні та з ефектним шоу на сцені. На завершенні свята гостей розважили ді-джеї та артисти фаєр-шоу.
Зі святом, дорогі хорольці! Хай славиться наше місто добрими справами, високими здобутками і прикрашають його люди в усі часи.