Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Полтавський обласний центр зайнятості

Безоплатна правова допомога

Правовий вісник

Вулична акція "Збирай роздільно-живи доцільно"!
2014-06-08

Хорольський районний осередок

НМЦ «Екологічні ініціативи»

Хорольська районна молодіжна громадська організація

«Молодіжний Парламент Хорольщини»

 

5 червня 2014 року в центрі міста відбувся захід «Збирай роздільно – живи доцільно!», який організатори – Хорольський районний осередок Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи» та Хорольська районна молодіжна громадська організація «Молодіжний Парламент Хорольщини» приурочили Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища був заснований Генеральною асамблеєю ООН 5 червня 1972 року і з тих пір відзначається всім світовим співтовариством щорічно. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – так було поставлене питання у зверненні 2200-ти діячів науки й культури з 23 країн світу до генерального секретаря ООН 11 травня 1971 року.

Пройшло майже півстоліття, але ситуація не тільки не покращилась, а стала просто катастрофічною. Величезні гори сміття, які ми, люди, самі створили, тепер наступають на нас з усіх сторін, як саранча. Найефективніший із способів зарадити цій біді – роздільне збирання твердих побутових відходів (ТПВ), які утворюються в процесі життєдіяльності людини. І саме до вирішення цієї проблеми молодіжні організації Хорола хотіли привернути увагу жителів міста, зокрема – хорольської молоді.

У ході свого заходу учасники ознайомили присутніх з інформаційно-просвітиницьким проектом «Збирай роздільно – живи доцільно!», який реалізується в рамках міського проекту «Запровадження системи роздільного збору, вивозу та переробки твердих побутових відходів – крок до європейського міста». Основні завдання міського проекту було висвітлено у виступі гостя заходу – міського голови Хорола Свириденко І.В.

Протягом заходу учасники у цікавій і доступній формі закликали молодь Хорольщини, яка була представлена учнями і студентами всіх навчальних закладів нашого міста, до участі у міському проекті по роздільному збиранню ТПВ. Звучали не просто заклики, а було показано за допомогою сценки і флешмобу, як правильно роздільно збирати ТПВ.

На захід до молодих патріотів Хорольщини завітали підприємці, які також неодноразово словом і ділом доводили своє патріотичне ставлення до рідного міста, які завжди підтримують починання молоді – Брижко В.В., Корнієнко С.В., Москалець М.М., Муравйов І.Г., Сонник І.М. 

Виступила координатор Хорольського районного осередку Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи» Свириденко О.Ф., яка презентувала (чи: висвітилила) діяльність організації у нашому місті і районі (прибираня місць відпочинку, навчальні екологічні тренінги по школах, екологічні акції і проекти), назвала найактивніших членів організації, серед яких Фарига Ольга (голова Ради Хорольського РО НМЦ «Екологічні ініціативи»), Назаренко Антон, Филоненко Дмитро, Колодяжна Руслана, Остапенко Сніжана, Бова Анастасія, Прусов Артем та інші.

Під час заходу було оголошено переможців міського конкурсу плакатів «Збирай роздільно – живи доцільно!», який проводився в рамках зазначеного інформаційно-просвітницького проекту. За допомогою своїх робіт юні хорольчани висвітлили проблеми із забрудненням навколишнього середовища та своє бачення вирішення цієї проблеми. З плакатами, які були подані на конкурс, можна буде ознайомитись на хорольських інтернет-сайтах. Переможці, отримали грамоти, а міський голова пообіцяв розмістити найкращі роботи на сіті-лайтах у центрі міста.

Переможці:

Вікова категорія 7-11 років

І місце – Левін Сергій (Хорольський НВК, 5 клас)

ІІ місце – Кисіль Ольга, Стеценко Лілія (Хорольський НВК, 6 клас) 

ІІІ місце – Захарова Анна, Мироненко Віта (Хорольська спеціалізована зош І-ІІІ ступенів № 3, 7 клас)

Вікова категорія 12-16 років

І місце – Пунько Альбіна (Хорольська гімназія, 10 клас)

ІІ місце – Москаленко Денис (Хорольський агропромколедж ПДАА, група А-11);

ІІІ місце –  Зуб Каріна, Хорольська спеціалізована зош І-ІІІ ступенів № 1, 10 клас)

Вікова категорія 17-21 років

І місце – Семенюта Марія (Хорольський агропромколедж ПДАА, група О-21).

ІІ місце – Рожко Андрій (Хорольський агропромколедж ПДАА, група М-12);

ІІІ місце – Прусов Артем (Хорольський агропромколедж ПДАА, група Ф-11).

Окремо виділена робота, яку можна вважати готовим рекламним продуктом, виконана ученицею групи 25 (кухарі) Міжрегіонального центру Бирюк Наталією.

Під час заходу звучали пісні у виконанні Новицького Дмитра, Лисенка Владислава, Луцая Андрія, Семенюти Марії, Стоян Тетяни.

Не забули і про найменших школярів. Для них Семенюта Марія та Стоян Тетяна провели екологічний ерудиціон, в ході якого діти показали неабияку обізнаність про переробку ТПВ, за що були нагороджені призами.

Під час заходу серед перехожих і глядачів волонтерами було поширено листівки, в яких зазначено, як правильно збирати роздільно побутові відходи.

Захід чудово провели ведучі Бибченко Каріна, Фарига Ольга, Филоненко Дмитро та Филоненко Ігор.

Головне завдання заходу – довести не словом, а ділом, що молодь – патріоти свого міста, що вона хоче зробити його чистішим, привабливішим, а в кінцевому результаті – здоровішим, – було виконано. Адже чисте навколишнє середовище – це запорука нашого здорового життя. Отже, збирати роздільно означає жити доцільно!

 

Координатор Хорольського РО НМЦ «Екологічні ініціативи»

Свириденко О.Ф.

 

ФОТОЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕНУ АКЦІЮ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ

У НАШІЙ ФОТОГАЛЕРЕЇ

Оголошення
     
Позапланове засідання виконкому

25 лютого 2021 року о 8-30 год. відбудеться четверте позапланове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м. Хорол, вул. Незалежності, 37 

     
     
Чергова сесія

26 лютого 2021 року о 10-00 год. відбудеться пленарне засідання 7 сесії Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, 1 Травня, 4

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net