Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Полтавський обласний центр зайнятості

Безоплатна правова допомога

Правовий вісник

Що необхідно знати протрудовий стаж у 2021 році
2021-02-22

Як рахувати.

З кожним роком зростають вимоги до стажу, необхідного для виходу на пенсію, адже Україна пішла шляхом, коли не вік, а наявність достатнього трудового стажу є визначальним фактором для отримання державної соціальної гарантії. Для того, щоб у 2021 році стати пенсіонером у 60 років, потрібно мати щонайменше 28 років страхового стажу.

Окрім того, цього року зможуть піти на пенсію 63-річні українці зі стажем від 18-ти до 28 років, а також 65-річні, які мають стаж від 15-ти до 18 років.

Надалі необхідна тривалість стажу зростатиме на один рік, поки 2028-го не досягне 35-ти років. Якщо людина у нинішньому році досягне пенсійного віку 60 років, але не матиме необхідного страхового стажу тривалістю 28 років, то пенсію їй призначать по досягненню 63-х років. При цьому законодавчі вимоги до стажу будуть такі: від 21-го року до 31-го.

У такому випадку, коли і в 63 роки зазначеного стажу (від 21 до 31 років) у чоловіка чи жінки не набереться, пенсія буде призначена у 65 років, але за умови наявності страхового стажу не менше, ніж 15 років.

Як перевірити.

Щоб виключити ймовірність помилок і недостовірних даних про страховий стаж та розмір заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, слід постійно контролювати інформацію про сплату роботодавцем внесків та їх розмір. Через несплату єдиного внеску працівники втрачають страховий стаж та можливість отримувати зароблену пенсію.

Перевірити дані про страховий стаж та розмір заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, можна дистанційно, через вебпортал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Як докупити.

Якщо виявилося, що необхідного стажу для виходу на пенсію не вистачає, існують такі варіанти виходу із ситуації:

- перший – влаштуватися працювати офіційно до того часу, коли настане право пенсійну виплату;

- другий – докупити стаж.

Проте варто знати, ‒ якщо купувати стаж у 60 років, тобто тоді, коли настане встановлений державою пенсійний вік, то вартість кожного місяця рахуватимуть за такою формулою: дві мінімальні зарплати, помножені на 22%. Із січня 2021-го року це – 2640 грн.

Інша ситуація, якщо майбутньому пенсіонеру, наприклад, 55, на даний час він не працює, пенсійний вік – попереду, а п’ять років стажу не вистачає. У такому випадку можна укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування й самостійно сплачувати внесок до Пенсійного фонду. Розмір такого внеску становитиме 22% від мінімальної зарплати. Із січня 2021-го – це 1320 грн.

Якщо виявилося, що заробленого стажу для оформлення пенсії не вистачає і купити його немає можливості, то людина може спробувати оформити соціальну виплату в органах соціального захисту населення.

 

 

Головне управління Пенсійного фонду

України в Полтавській області

 

Оголошення
     
Засідання сесії

4 серпня 2021 року о 10-00 год. відбудеться друге пленарне засідання 15 сесії Хорольської міської ради восьмого скликання за адресою: м.Хорол, вул. 1 Травня, 4

     
     
Відділ освіти, молоді та спорту інформує

28.07.2021 року проведено засідання конкурсної комісії на посаду директора Андріївського закладу загальної середньої освіти Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.1 Травня, №4 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net