Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Полтавська обласна рада

Асоціація міст України

Полтавська ОДА

Сайт Президента України

Сайт газети Вісті Хорольщини

Полтавський обласний центр зайнятості

Безоплатна правова допомога

Правовий вісник

аварії ліквідації ліквідаторів людство подвиг рятівників пам'ять учасників голова масштабу районної неможливо життя минуло врятували першими стали представники хорольської
Не забуті звитяга й подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС!
2020-12-14

Щорічно 14 грудня, у рамках відзначення загальнодержавних дат і подій, громада Хорольщини вшановує пам'ять ліквідаторів і жертв аварії на ЧАЕС. Цього дня біля Пам’ятного знаку «Учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС» відбувся мітинг-реквієм, приурочений 34-ій річниці техногенної катастрофи планетарного масштабу.

Цю жалобну дату встановлено на державному рівні Указом Президента України №945/2006 від 10 листопада 2006 року. У меморіальних заходах з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС взяли участь Хорольський міський голова Сергій Волошин, голова Хорольської районної державної адміністрації Роман Гловацький, представники Хорольської районної організації чорнобильців та воїнів-інтернаціоналістів «Дзвони», яку очолює Олександр Гуляєв, представники державних установ та громадськості. Складна епідемічна ситуація та негода не стали на заваді вшануванню подвигу й звитяги ліквідаторів, які ціною власного здоров’я, а хто й життя, врятували людство від невидимої смертоносної сили радіаційного лиха.   

Уже минуло понад тридцять чотири роки з того часу, коли вибухнув четвертий реактор АЕС і страшна техногенна, еколого-гуманітарна катастрофа накрила людство чорним крилом ворона. 26 квітня 1986 року – це трагічна дата в історії людства, яка багатоголосим ехом минулого відлунює й донині. Та скільки б не минуло часу, ми повинні пам’ятати про героїчний мужній подвиг наших рятівників.

Для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС із міста Хорола та колишнього Хорольського району в смертельну чорну зону Прип’яті було направлено 1033 рятівників. Із кожним роком все менше залишається живих учасників ліквідації на ЧАЕС. Цього дня ми доземно вклоняємося із чистосердечною вдячністю кожному з ліквідаторів, які першими стали захисним щитом проти некерованої ядерної стихії, першими прийняли на себе її смертоносний удар. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих рятівників і мирних жителів. Поклали живі квіти до підніжжя Пам’ятної стели, на якій по чорному граніту викарбувані імена усіх 1033 героїв-рятівників. Традиційно з каплиці пролунали чорнобильські дзвони, які нагадали тривожним звучанням про трагедію світового масштабу.

Шановні ліквідатори! Неможливо забути про Ваш подвиг і неможливо переоцінити його значення, адже саме Ви врятували людство і відвернули загрозу його існування. Щасливого і довгого Вам життя попри усі випробування, які Вам з гідністю довелося пройти.

Світла пам'ять і вічний спокій тим, хто протистояв у нерівній боротьбі з радіоактивною стихією і відійшов у небуття.

 

Автор: Ірина ГРИГОРАШ

 

Оголошення
     
Позапланове засідання виконкому

25 лютого 2021 року о 8-30 год. відбудеться четверте позапланове засідання виконавчого комітету Хорольської міської ради за адресою: м. Хорол, вул. Незалежності, 37 

     
     
Чергова сесія

26 лютого 2021 року о 10-00 год. відбудеться пленарне засідання 7 сесії Хорольської міської ради за адресою: м.Хорол, 1 Травня, 4

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Незалежності (колишня Карла Маркса), №37 тел./факс (05362)33-3-44 E-mail: hmr37@ukr.net