Через погіршення епідемічної ситуації, спричиненої підвищенням рівня захворюваності та смертності населення Хорольської міської територіальної громади від COVID-19, виникла необхідність у нагальному проведенні засідання міської комісії з ТЕБ і НС. Робота комісії відбулася 11 листопада 2021 року
під головуванням заступника голови комісії, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Валентина Місніченка, за участі секретаря, спеціаліста відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту населення Людмили Черненко та членів комісії.
Серед запрошених були завідувач Хорольського відокремленого підрозділу Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» Лариса Кавалер та делегований начальником відділу освіти, молоді та спорту міської ради Іриною Штейнберг представник – Наталія Шевченко.
Про епідемічну ситуацію на території Хорольської громади проінформували заступник начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Ткаленко та завідувачка Хорольського ВП ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Лариса Кавалер. З урахуванням їх доповідей та на виконання протокольних рішень регіональної комісії з ТЕБ і НС від 9 листопада 2021 року №19 комісія прийняла низку важливих рішень.
Створено робочу групу, яка буде здійснювати на території міста та сільських населених пунктів громади регулярні комісійні перевірки. Таким чином, упроваджується суворий контроль суб’єктів господарювання та громадян за дотриманням протиепідемічного режиму та вимог чинного законодавства. Робоча група здійснюватиме перевірку підприємств, установ та організацій за двома напрямками.
1) За першим напрямком підлягають перевірці:
- об’єкти торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами (у тому числі тимчасові споруди – МАФи, агропромислові ринки, сільськогосподарські ярмарки тощо);
- об’єкти громадського харчування;
- об’єкти надання побутових послуг;
- заклади розміщення (готелі, хостели, кімнати відпочинку тощо);
- заклади з надання стоматологічної допомоги;
- інші заклади і установи, які передбачають приймання відвідувачів.
2) За другим напрямком підлягають перевірці:
- заклади дошкільної освіти;
- заклади загальної середньої освіти;
- заклади професійної (професійно-технічної) освіти;
- заклади позашкільної освіти;
- гуртожитки закладів освіти;
- заклади проведення зовнішнього незалежного оцінювання та тестування.
За першим напрямом здійснюватиметься перевірка суб’єктів контролю робочою групою у складі представників місцевого відділу Держпродспоживслужби, а за другим – відділу освіти, молоді та спорту міської ради. До складу робочої групи також будуть включені й представники Хорольського відділення поліції №2 Лубенського РВП ГУ НП в Полтавській області.
На робочу групу покладено основне й надзвичайно важливе в умовах загостреної епідемічної ситуації завдання – контроль за дотриманням вимог щодо проведення профілактичних і протиепідемічних заходів на період карантину. Перевірки здійснюватимуться згідно з вимогами постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 (зі змінами), а також Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину, затверджених постановами Головного державного санітарного лікаря.
За умови виявлення порушень, членів робочої групи уповноважено складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Автор: Ірина ГРИГОРАШ (за матеріалами протокольного рішення міської комісії з ТЕБ і НС від 11.11.2021 №15)