Обговорення проєктів рішень
     
     
     

Сайт Президента України

Безоплатна правова допомога

Всеукраїнська асоціація ОТГ

Відкритий бюджет

Ти як?

Запобігання лісовим пожежам: рекомендації офіцерів-рятувальників Хорольської міської територіальної громади
2026-03-26

Лісові пожежі – одна з найсерйозніших екологічних загроз, що призводить до знищення природних ресурсів, загибелі тварин, погіршення якості повітря та значних матеріальних збитків. Більшість таких пожеж виникає через людську недбалість, тому дотримання правил пожежної безпеки є обов’язком кожного.

Основні причини виникнення лісових пожеж:

  • необережне поводження з вогнем (розведення багать у заборонених місцях);
  • недопалки та сірники, кинуті на суху траву;
  • спалювання сміття або сухостою;
  • залишені без нагляду вогнища;
  • навмисні підпали.

Правила пожежної безпеки у лісах

Щоб не допустити виникнення пожежі, необхідно:

Забороняється:

  • Розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними  вимогами лісогосподарських  заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
  • Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
  • Відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
  • Палити або користуватися відкритим вогнем;
  • Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу
  • Кидати непогашені недопалки або сірники;
  • Залишати після себе сміття, особливо скло (воно може спричинити займання через сонячні промені);
  • Використовувати відкритий вогонь у вітряну погоду.

Що робити, якщо ви помітили пожежу?

  • Негайно повідомити рятувальні служби (101);
  • По можливості спробувати загасити невелике загоряння (водою, землею, гілками);
  • Не наражати себе на небезпеку – при швидкому поширенні вогню відійти на безпечну відстань.

Чому це важливо?

Ліс – це не лише джерело кисню та природна екосистема, а й частина нашої безпеки. Одна іскра може знищити гектари лісу, домівки людей і навіть забрати життя. Відповідальне ставлення до природи допомагає зберегти її для майбутніх поколінь.

         Відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1530 до 4590 гривень) і на посадових осіб – від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4590 до 15 300 гривень).

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4590 до 15 300 гривень) і на посадових осіб – від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 10 710 до 30 600 гривень).

Пам’ятайте!

Дотримання простих правил пожежної безпеки – це внесок кожного у збереження довкілля та запобігання надзвичайним ситуаціям.

Оголошення
     
Повідомлення про скликання чергової сесії

У середу, 8 квітня 2026 року, о 10:00 год. відбудеться пленарне засідання 80 сесії Хорольської міської ради VIII скликання у залі засідань за адресою: м.Хорол, вул.Соборності, 4

     
     
Увага! Оголошення для жителів міста Хорола!

До уваги споживачів АТ «Полтавагаз» Хорольської міської територіальної громади! Миргородське управління експлуатації газорозподільної системи АТ «Оператор газорозподільної системи» «Полтавагаз» попереджає про проведення у квітні 2026 року планових технічних робіт та тимчасове припинення газопостачання.

     
     
Увага! Продаж об’єкту нерухомого майна через аукціон

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях, як орган приватизації, повідомляє про проведення в електронній торговій системі ProZoro.Продажі аукціону з умовами продажу об’єкта малої приватизації – окремого майна (групи інвентарних об’єктів)

     
     
До уваги суб’єктів господарування!

На виконання рішення Ради оборони Полтавської області від 05 березня 2026 року №84 «Про невідкладні заходи для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави», введеного в дію розпорядженням начальника Полтавської обласної військової адміністрації від 13.03.2026 №334.

     
Архів оголошень
ХОРОЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37800, м.Хорол, вул.Соборності (колишня 1 Травня), 4, Тел.: (05362)33-3-44 (гаряча лінія),
E-mail: [email protected]