Щорічно 24 травня науковці різних країн світу відзначають День слов'янської писемності й культури. Це свято приурочено до дня вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів та провідників християнства. На загальнодержавному рівні це свято відзначається 19 років поспіль після ухвалення відповідного Указу Президента.
наших предків до загалу, що користується власною писемністю.Таким чином ми дістали змогу долучитися до загальносвітової культури. Українська історія, культура і писемність – це генетичний код нашої нації, ознака її ідентичності й самобутності. За це нас люто ненавидить і безжально нищить ворог. Але саме задля збереження багатовічних національних надбань і передачі багатої спадщини наступним поколінням відчайдушно бореться наша армія.
Вперше День слов’янської писемності і культури було відзначено у 1863 році на честь 1000-річчя створення слов’янської абетки. Сьогодні наша громада разом з усією Україною відзначає 1159 річницю її створення та вшановує творців слов’янської абетки, перших пам'яток слов'янської писемності й старослов'янської мови – братів Кирила і Мефодія. Саме вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель та заклали тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов’янських літератур.
Пам’ятаймо й цінуймо історичне та просвітницьке значення спадщини слов’янських первоучителів у здобутку національної культури. Із витоків нашої історії черпаймо сили для захисту України, для миру й Перемоги!
З повагою – міський голова Сергій ВОЛОШИН